کریمی قدوسی: ۱۰۴ صفحه سند درباره فتنه در سایت خود بارگذاری کردم
کریمی قدوسی: ۱۰۴ صفحه سند درباره فتنه در سایت خود بارگذاری کردم

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بابیان این‌که ۱۰۴ صفحه سند درباره فتنه در سایت خود بارگذاری کردم گفت: این اسناد از وزارت اطلاعات، سپاه و نیروی انتظامی است؛ از سال ۸۸ تاکنون این اسناد تکثیرشده و در کشوی میز من است. درواقع مقام رهبری دستور داد تا سازمان‌هایی چون سپاه، نیروی انتظامی و اطلاعات اسناد پشت پرده این فتنه را ارائه دهند.

به گزارش اختر شرق؛ جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی واکاوی پشت پرده‌های فتنه ۹۸ که در حسینیه هنر مشهد و در جمع خانواده‌های شهدای مدافع حرم برگزار شد، اظهار کرد: حضرت زینب در بیت امیرالمؤمنین جایگاهی مهم دارد. نقش ایشان نقشی ممتاز بوده؛ زیرا هیچ‌کس به‌اندازه او در این بیت مصیبت ندیده است. مصائبی که حضرت زینب دیده از مصائب مادر و پدرشان بیشتر است؛ زیرا او شاهد همه مصائب مادرش، امام حسن، امام حسین، اسارت و غیره بود. ایشان در این شرایط دست از رسالت موضع‌گیری برنداشت.

وی افزود: حضرت زینب در سخت‌ترین شرایط حق را تشخیص داده و از آن دفاع می‌کرد. در هولناک‌ترین لحظات به‌حکم قرآن موضع گرفته و در برابر دشمن، سرسخت‌ترین مواضع را به کار می‌گرفت. پرسش اینجاست چرا زینب (س) در سخت‌ترین شرایط خطبه می‌خواند؟ زیرا که بزرگ‌ترین مصیبت امت عدم موضع‌گیری بود. درواقع ریشه وقوع حادثه کربلا عدم موضع‌گیری بود.

این نماینده مجلس بابیان اینکه «رهبری در جمع‌های تأثیرگذاری چون دیدار با خانواده شهدا دست به تبیین تاریخ زدند تا جامعه را آماده مقابله با فتنه‌های سخت کنند» گفت: ایشان بیان کردند می‌دانید چرا عاشورا به وجود آمد درحالی‌که همه اهل کوفه حسین را می‌شناختند؛ زیرا مردم کوفه در آن زمان تحلیل سیاسی درستی نداشتند درواقع زمانی که کسی تحلیل سیاسی نداشته باشد؛ درنتیجه نمی‌تواند موضع‌گیری کند و به همین علت چنین اتفاقی در روز عاشورا می‌افتد.

کریمی قدوسی تشریح کرد: رهبر انقلاب می‌دانستند در دوران خود سه فتنه سنگین به وجود می‌آید و می‌دانستند اگر این ملت آماده نشود و در زیر پرچم صبر و بصیرت قرار نگیرند نمی‌توانند در برابر این فتنه‌های سنگین طاقت بیاورند.

باید توجه داشت در بین تمام خدماتی که ولی امر مسلمین به اسلام داشتند بزرگ‌ترین خدمت ایشان برافراشتن پرچم بصیرت بود و شخصاً این پرچم را به دست گرفتند. درواقع شما روزی را پیدا نمی‌کنید که در آن روز، خطری متوجه امت اسلام شده باشد و ایشان موضع نگرفته باشد و همه را نیز به موضع‌گیری دعوت می‌کردند.

این نماینده مجلس بابیان اینکه رهبری در فتنه ۸۸ بیان کردند خواصی که از انجام فریضه موضع‌گیری غفلت ورزیدند به نفع دشمن عمل کردند؛ چراکه در طولانی شدن فتنه سکوت کردند‌” ادامه داد: برخی با سکوتشان حق را ذلیل کردند کسانی چون آقای ناطق نوری و علی لاریجانی. درواقع زمانی که در مجلس هشتم بودیم تا به امروز در طی دوازده سالی که با ایشان بودیم اگر صدبار رهبر انقلاب کلیدواژه فتنه را بر زبان آوردند آقای لاریجانی دو بار یا سه بار از فتنه استفاده کرده و به‌جای آن از واژه دسیسه استفاده کردند.

وی خاطرنشان کرد: کسانی چون آقای ناطق نوری در فتنه ۸۸ کجا بودند که یک جمله حرف نزدند و موضع نگرفتند. در روز عاشورا که فتنه گران موکب‌ها را آتش زدند. به امر رهبری دوربین رفت در خانه کسانی چون آقای ناطق نوری تا در این رابطه موضع گرفته شود. گفتنی است آن خواصی که از حسین‌علی دعوت کرده و بیان داشته بودند که شمشیرهای ما برای یاری تو آماده است و شبانه کوفه در رکاب حسین بن علی و حضرت مسلم بود. ازآنجاکه کوفه اردوگاه و آموزشگاه بوده و همه افراد ساکن در آن حقوق‌بگیر بوده و در ابتدای ماه، عطا و رزق دریافت می‌کردند. در این میان عبیدالله انگشت گذاشت روی رزق مردم و گفت اگر دست از حسین برندارید رزق و عطای آن‌ها را حذف می‌کند.

کریمی قدوسی تشریح کرد: آقای روحانی در این روزها مردم را از فقر می‌ترساند تا آن‌ها را تسلیم ترامپ کند رسالتش این است که آن را نیز پیاده کرده وضع معیشت مردم مشخص است. دومین تحلیل عبیدالله این بود که مردم کوفه را می‌توان از جنگ ترساند و سپاه عظیمی از شام حرکت کرده به سمت کوفه و اگر دست از حسین برندارید همه کوفیان قتل‌عام هستید. درواقع عبیدالله شبح جنگ را بر مردم مسلط کرد که در این میان بازهم آقای روحانی این کار را با مردم کرده است به‌طور دائم تیم آن‌ها روزنامه‌هایشان و … تیتر می‌زنند شبح جنگ روی سر کشور است. این تحلیل را عبیدالله می‌دانست آن را پیاده کرده و موفق شد.

این نماینده مجلس بیان کرد: درواقع در دوران امام حسین شمشیرهایی که در یاری حسین (ع) از غلاف خارج‌شده بود هرکدام سه درهم مزد گرفتند و با همین شمشیرها سر حسین (ع) را در کربلا جدا کردند.

وی بابیان اینکه «در تاریخ اسلام از طلحه و زبیر مدافعی برتر در رکاب پیامبر پس از امیرالمؤمنین پیدا نمی‌شود» ادامه داد: این در حالی است که درنهایت آخر کار آن‌ها محارب شدند. درواقع زمانی که تحلیل سیاسی نداشته باشند در حمایت از زبیر لشکر تشکیل می‌دهند و در برابر امیر مؤمنان نیز ایستادگی می‌کنند. به همین علت موضع‌گیری و صحبت خواص مهم است.

کریمی قدوسی تصریح کرد: مدافعان حرم در اوج مظلومیت یک امت، مخفیانه و بی‌سروصدا بدون پشتوانه آن‌چنانی خود را هزاران کیلومتر آن‌طرف‌تر به جبهه‌ها می‌رساندند بدون پشتوانه. روزی ما اعضای کمیسیون امنیت به حلب رفتیم. در راس‌‌الحسین بودیم سنگی در ضریح بود که سر حسین بن علی روی آن گذاشته‌شده بود و از ترس تکفیری‌ها سنگ را جمع کرده بودند تا اوضاع آرام شود. ما به‌عنوان کمیسیون امنیت در آنجا بودیم و مدافعان حرم نیز حضور داشتند در آنجا از وضع زندگی آن‌ها و حقوقشان سؤال کردیم و گفتند یک‌میلیون و دویست هزار تومان حقوق ماست که شش ماه است آن را به ما نداده‌اند. درواقع این دولت حقوق حداقلی را به آن‌ها نداده است.

این نماینده مجلس توضیح داد: موضع‌گیری کردن خواست شهدا است. رهبر می‌فرمایند خواصی از انجام این فریضه خطیر غفلت کنند به نفع دشمن عمل کردند همان‌طور که حضرت علی فرمود سکوت آن‌ها حق را ذلیل و باطل را حمایت کرد. رهبر بیان کرده کسانی که در فتنه‌ای که ۸ ماه به طول انجامید موضع نگرفتند در آن سهیم هستند؛ اما پرسش اینجاست اصل این فتنه‌ها به دنبال چیست در این سه فتنه ۷۸، ۸۸ و ۹۸ چه هدفی دارد؟ رهبر می‌فرمایند فتنه است و ۳۰ سال است وجود دارد درواقع می‌خواهند نظام اسلامی را به‌زانو دربیاورند و کار را به گذشته برگردانند.

این نماینده مجلس ادامه داد: و فروپاشی نظام جمهوری اسلامی و بازگشت به گذشته داشته باشند و نظام امامت دوباره به سلطنت بازگردد. مگر می‌شود کسانی چون آقای روحانی، موسوی، کروبی، هاشمی رفسنجانی بخواهند دوباره نظام شاهنشاهی ایجاد شود؟ درواقع این فرمایش رهبری رمزآلود است باید سوابق این افراد را درآورد و در کارنامه گذشته آن‌ها چه چیز وجود دارد که می‌خواهند کار را به گذشته بازگردانده و نظام سلطنت را احیا کنند.

کریمی قدوسی با اشاره به شرح‌حال زندگی آقای روحانی تصریح کرد: در شرح‌حال آقای روحانی بررسی که کنیم از خاطرات خود او نقل می‌کنم نه دیگر اسنادی که داریم. در خاطراتش می‌گوید، نزدیک پیروزی انقلاب نزد شهید بهشتی رفتم و گفتم زندگی بر من سخت می‌گذرد و ساواک مرا تعقیب می‌کند و نمی‌توانم این‌طور ادامه زندگی دهم. شهید بهشتی پاسخ داد، سخنرانی‌های خود را در تهران تعطیل کن و به قم برو و آقای روحانی پاسخ داده نمی‌توانم در ایران بمانم و باید از ایران بروم و تصمیم می‌گیرد از ایران خارج شود اما کجا می‌رود؟ نجف؟ ایشان به لندن می‌رود.

این نماینده مجلس بیان کرد: در مقابل شخصیتی دیگری به نام شهید اندرزگو وجود دارد که دارای زندگی مجاهدانه‌ای بود. ساواک دربه‌در دنبال او می‌گشت و اثری از او پیدا نمی‌کرد. آخرالامر در خیابان ایران تهران او را از دور هدف قراردادند و به شهادت رساندند. درواقع یکی چون شهید اندرزگو و یکی هم چون آقای روحانی است. پرسش اینجاست باوجوداینکه در دوران انقلاب هرروز اطلاعیه سخنرانی‌های آقای روحانی چاپ می‌‌شد همچنین ساواک آدرس خانه او را می‌دانست و مسیر رفت‌وآمدش مشخص بود چرا یک‌بار تحت تعقیب ساواک قرار نگرفت؟ این‌ رموز یک روزی باز می‌شود و اسناد ساواک بیرون می‌آید. درواقع هنوز ما و شما چیزی از کار نفوذ نمی‌دانیم.

کریمی قدوسی با اشاره با دیدار امام خمینی و آقای روحانی در پاریس گفت: آقای روحانی از لندن به پاریس و خدمت امام می‌رود. او در خاطراتش بیان کرده که به امام گفتم انقلاب خوب پیش می‌رود، اما مردم نگرانی دارند که اگر اتفاقی برای شما بیفتد مردم چه کنند و پشت سر چه کسی بروند. شما بفرمایید به کدام‌یک از مراجع رجوع کنند و از این طریق متوجه شویم آن مرجع جانشین شماست. امام نگاه خیره‌ای به آقای روحانی کرده و فرموده کاری به این کارها نداشته باشید. پرسش اینجاست چطور این آدم‌ها به اینجا که می‌رسند این‌گونه می‌شوند؟

وی افزود: دو حالت دارد یا این‌ها نفوذی هستند و پرونده‌ها هنوز باز نشده؛ چراکه جامعه باید ظرفیت شنیدن این خبرها را داشته باشد. درواقع جامعه در حالتی که دوقطبی است هر خبری که می‌آید برچسبی جناحی به آن می‌زنند و زود این سندها را از بین می‌برند؛ بنابراین این سندها نگه‌داشته می‌شود تا عقول جامعه حالت قانونی بیابد. رهبر نیز در فتنه ۸۸ می‌فرماید روزی اخبار و اسناد بیان می‌شود و آنگاه مردم خواهند فهمید چه توطئه خطرناکی پشت این فتنه وجود داشته است.

این نماینده بابیان این‌که ۱۰۴ صفحه سند درباره فتنه در سایت خود بارگذاری کردم گفت: این اسناد از وزارت اطلاعات، سپاه و نیروی انتظامی است. از سال ۸۸ تاکنون این اسناد تکثیرشده و در کشوی میز من است. درواقع مقام رهبری دستور داد تا سازمان‌هایی چون سپاه، نیروی انتظامی و اطلاعات اسناد پشت پرده این فتنه را ارائه دهند.

خبرنگار: سارا ایزدخواه

image_printچاپ مطلب

Visits: 14