کاهش ۶۶ درصدی تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان 
کاهش ۶۶ درصدی تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان 

رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد بیماران مبتلا و یا مشکوک به کرونا بستری در مراکز درمانی استان خراسان رضوی، طی ده روز گذشته کاهشی ۶۶ درصدی داشته است.

به گزارش اختر شرق؛ دکتر محمد پهلوان کاشی با بیان اینکه تعداد بیماران مبتلا و یا مشکوک به کرونا بستری در ده روز اخیر از ۲۱۴ نفر به ۷۲ نفر کاهش یافته است، خاطر نشان کرد: برای ادامه این روند، عموم مردم باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را همچنان مورد توجه قرار دهند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۹ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه استان بستری هستند که تمامی این بیماران در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طی شبانه روز گذشته ۲۸ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که ۲۶ نفر از این تعداد متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

دکتر پهلوان کاشی با بیان اینکه خوشبختانه در شبانه روز گذشته موردی از فوت بیمار مبتلا به کرونا در استان خراسان رضوی گزارش نشده است، عنوان کرد: در شرایط حال حاضر بهترین راهکار برای مقابله با کرونا، دریافت و یا تکمیل واکسیناسیون، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی، اجتناب از حضور در مکان‌های شلوغ و استفاده از ماسک است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه همچنان تمامی سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمات‌رسانی به بیماران در آمادگی کامل هستند از عموم مردم خواست در صورت ابتلا به علائم مشکوک به کرونا، ضمن تماس با سامانه ۱۹۱ و دریافت راهنمایی‌های لازم به نزدیکترین مرکز بهداشتی و درمانی سطح یک و دو مراجعه کنند.

image_printچاپ مطلب

Views: 69