کالاهای اساسی موردنیاز خراسان رضوی تأمین شده است
کالاهای اساسی موردنیاز خراسان رضوی تأمین شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بابیان اینکه کالاهای اساسی موردنیاز خراسان رضوی تأمین شده و علاوه بر ذخایر موجود در حال حمل کالا از بنادر هستیم، گفت: با تصمیماتی که در حوزه گوشت، برنج، گندم و شکر گرفته‌شده، هیچ نگرانی در حوزه تأمین کالاهای اساسی خراسان رضوی وجود ندارد.

به گزارش اختر شرق؛ علی رسولیان در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار استان، اظهار کرد: طبق بررسی‌های به عمل آمده در حوزه قیمت‌های کالا و خدمات، نسبت به یک ماه گذشته تفاوت قیمت‌ها قابل توجه نیست اما در بعضی از اقلام نظیر مواد غذایی افزایش قیمت داشته‌ایم و در برخی هم با کاهش قیمت روبرو بوده‌ایم.

وی با اشاره به بررسی دقیق وضعیت مواد پروتئینی، نهاده‌های دامی و نیازهای ضروری مردم، افزود: در حوزه گوشت با اقدامات شکل گرفته و عرضه مستقیمی که صورت گرفت، در چند روز گذشته قیمت گوشت گاوی با کاهش ۱۲ درصد روبرو شد و قیمت گوشت گوسفندی هم در حال کاهش است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ظرفیت فعلی ذخایر مرغ منجمد استان را بالغ بر دو هزار و ۵۰۰ تن بیان کرد و گفت: برای اینکه بتوانیم بازار برنج را هم کنترل کنیم، ۸۰۰ تن برنج هندی با قیمت هر کیلو شش هزار و ۳۰۰ تومان در حال عرضه به بازار است که برای مصرف کننده حدود شش هزار و ۵۰۰ تومان محاسبه می‌شود ضمن اینکه حجم ذخایر برنج استان هم بسیار بالا است.

رسولیان با تاکید بر تامین نیاز بازار استان، عنوان کرد: ارز به بخش خصوصی استان برای وارد کردن برنج پاکستانی داده شده و در حال ورود محصول هستند که باعث افزایش عرضه برنج در بازار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شرکت غله و خدمات بازرگانی استان موظف شد تا کلیه نیازهای شکر خراسان رضوی را در بخش‌های صنعتی و اصناف با حواله‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت تامین کند، تصریح کرد: در مبحث نان هم، عرضه آرد را برای نانوایی‌ها افزایش می‌دهیم که مشکلی نداشته باشند، ضمن اینکه همه نانوایی‌ها طبق روال و ساعات کاری قبلی فعال خواهند بود، از طرفی بعضی از نانوایی‌ها به صورت ویژه انتخاب شده‌اند تا در صورت نیاز به صورت شبانه روزی نان تولید و بسته بندی کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی رعایت ضوابط بهداشتی در نانوایی‌ها را بسیار ضروری دانست و با قدردانی از اقدامات موثر اتاق اصناف و اتحادیه نانوایان در این خصوص، گفت: در صورت عدم رعایت ضوابط بهداشتی توسط نانوایی، سهیمه آرد آن واحد قطع و برخورد جدی انجام می‌شود.

رسولیان با بیان اینکه در حوزه نهاده‌های دامی بالغ بر ۱۵۴ هزار تن ذرت در سال جاری توزیع شده است، افزود: توزیع ۴۹ هزار تن کنجاله به شکل دولتی و ۳۰ هزار تن جو در سال جاری بخشی دیگر از اقدامات صورت گرفته است که نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

وی تاکید کرد: جوجه‌ریزی استان هم بسیار خوب بوده و برای تأمین گوشت مرغ استان مانعی وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در پایان خاطرنشان کرد: فروشگاه‌های مرتبط با مواد غذایی و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به روال عادی باز هستند و در صورت نیازهم ساعت کاری این واحد‌ها افزایش خواهد یافت.

image_printچاپ مطلب