کارگاه‌های تخصصی گرافیک و مفاهیم بهداشت در دانشکده پزشکی نیشابور برگزار شد
کارگاه‌های تخصصی گرافیک و مفاهیم بهداشت در دانشکده پزشکی نیشابور برگزار شد

کارگاه‌های تخصصی گرافیک و مفاهیم بهداشت در مدرسه تابستانی گرافیک در سلامت در دانشکده علوم پزشکی نیشابور برگزار شد.

کارگاه‌های تخصصی گرافیک و مفاهیم بهداشت در مدرسه تابستانی گرافیک در سلامت در دانشکده علوم پزشکی نیشابور برگزار شد.

به گزارش اختر شرق و به نقل از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی نیشابور، دبیر کارگروه توسعه دانش هنر و سلامت گفت: در این کارگاه‌های تخصصی که در مدرسه تابستانی «گرافیک در سلامت» برگزار شد، ۳۰ نفر از دانشجویان دانشکده‌های هنر و علمی کاربردی شماره یک و دانش آموزان هنرستان‌های فلسطین و امام خمینی، مدارس وکیلی (۸ و ۱۰) شرکت کردند.

دکتر احمد شریف نژاد بیان کرد: در این دوره تمام عوامل مهم و اثرگذار برای تولید انیمیشن به‌صورت حرفه‌ای آموزش داده شد؛ در کارگاه گرافیک از هنرجویان خواسته شد که هویت بصری هنر و سلامت را طراحی کنند و با انتخاب موارد برتر به اصلاح و اجرایی کردن طرح‌های موردنظر بپردازند؛ همچنین در طول دوره انیمیشن‌های سلامتی ازنظر مباحث گرافیکی و سلامتی، نقد و بررسی شد.

وی هدف از برگزاری کارگاه اصول و نگارش داستان و فیلم‌نامه‌نویسی را آشنایی هنرجویان با تفاوت‌های فیلم‌نامه، داستان و اصول نگارش دانست و یادآور شد: در طول کارگاه تعاریف داستان، فیلم‌نامه، نمایش‌نامه و انواع داستان برحسب راوی، تاریخچه سینما، داستان، روایت و انیمیشن، ساختار فیلم‌نامه و قواعد فیلم‌نامه‌نویسی، مراحل سه‌گانه تولید فیلم، انواع کاراکتر در سینما، مراحل نوشتن فیلم‌نامه بلند تدریس شد.

دبیر کارگروه توسعه دانش هنر و سلامت در خصوص مباحث تدریس شده در کارگاه ایده پردازی و خلاقیت، اظهار داشت: مباحث مربوط به ایده پردازی و خلاقیت در تولید آثار هنری به‌ویژه فیلم کوتاه و انیمیشن در این کلاس موردبررسی قرار گرفت و هنرجویان بهروش‌های پرورش ذهن، تولید ایده، تثبیت ایده، خلاقیت در فرم، خلاقیت در محتوا، آنالیز بصری آثار هنری آشنا شدند و نمونه کارهای ارائه‌شده توسط هنرجویان مورد آنالیز قرار گرفت.

شریف نژاد اطلاع داد: مدرسان کارگاه‌های مفاهیم در ابعاد سلامت (دکتر ذبیحی، دکتر شریف نژاد، مسیح آبادی، بهفر)، مدرسان حوزه گرافیک (مهدی بشاورد از استادان دانشکده هنر، علی امینی و حمیدرضا هلالی از مدرسان انجمن سینمای جوان نیشابور) بودند.

وی اضافه کرد: مدرسه تابستانی «گرافیک در سلامت» از تاریخ پانزدهم تا بیست و پنجم تیرماه برای اولین بار در کشور به همت کارگروه توسعه دانش هنر و سلامت دانشکده علوم پزشکی نیشابور برگزار شد.

image_printچاپ مطلب

Visits: 13