چرخِ دوغارون به حرکت در آمد
چرخِ دوغارون به حرکت در آمد

بیست و نهمین جلسه هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل ونقل بین المللی استان خراسان رضوی با حضور تمام اعضا و بازرسین در محل انجمن برگزار شد.

به گزارش اختر شرق و به نقل از روابط عمومی انجمن معطلی کامیون‌ها در گذرگاه مرزی دوغارون؛ با تمهیدات انجام شده توسط مسئولین در ده روز اخیر تا حدودی کم شده است، انجمن خراسان ضمن تشکر از مسئولین ادامه دار بودن رویه حال حاضر را دلیل حل شدن مشکلات دوغارون در طولانی مدت میداند.

در ابتدای جلسه اعضای هیئت مدیره انجمن نقش رسانه در اطلاع‌رسانی و مطالبه‌گری را لازم و حیاتی دانسته‌اند و با توجه به اقدام موثر رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع، از گروه اقتصادی روزنامه خراسان رضوی در تهیه گزارش کامل و پیگیری آن از مسئولین استانی که منجر به حل و فصل مشکلات شد تشکر ویژه‌ای کردند و همچنین از خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا نیز تشکرکردند و ابراز امیدواری کردند که با پیگیری‌های مستمر شاهد ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی در مهم‌ترین مرز ترانزیتی و صادراتی کشور خواهیم بود.

در ادامه با توجه به تماس تلفنی مدیر کل دفتر ترانزیت سازمان راهداری در خصوص‌عدم استقبال شرکت‌ها از مسیر ترانزیتی بندر امیرآباد به اکتائو که توسط رو-رو پیش بینی شده بود، انجمن خراسان اعلام کرد متاسفانه‌عدم هماهنگی دو وزارت خانه دولتی باعث سر در گمی شرکت‌ها گشته است.

مطلع هستیم وزارت خارجه در حال رایزنی برای بازگشایی مرز ترکمنستان است و با توجه به قیمت نسبتا بالای رو-رو شرکت‌ها ترانشیپمنت به کامیونهای ترکمنی از مسیر ترکمنستان را با توجه به قیمت مناسب ترجیح می‌دهند. نباید انتظار داشت با یک بار آمدن رو-رو مسیر جدید به طور کامل راه اندازی شود. همیشه شاهد این بوده‌ایم که راه اندازی مسیر جدید هزینه‌هایی دارد که با تجربه و مداومت تا حدودی حل میگردد.

همچنین مشخص نمودن برنامه زمان‌بندی حضور رو-رو در بند امیر آباد به جهت برنامه ریزی شرکت‌های با صاحبان کالا میتونه در راه اندازی مسیر جدید موثر باشد.

image_printچاپ مطلب

Views: 8