پیش‌بینی برداشت یک هزار تن جو از ۴۴۰ هکتار از مزارع در خلیل آباد
پیش‌بینی برداشت یک هزار تن جو از ۴۴۰ هکتار از مزارع در خلیل آباد

محمود شبان از آغاز برداشت محصول جو از سطح ۴۴۰ هکتار از اراضی زراعی شهرستان خلیل آباد خبر داد و گفت: پیش بینی میشود در سال جاری یک هزار تن جو از مزارع شهرستان برداشت شود.

محمود شبان، مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار اختر شرق، اظهار کرد: برداشت جو طی روزهای اخیر در خلیل آباد آغاز شده و حداقل تا پایان خردادماه تداوم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه امسال ۴۴۰ هکتار از مزارع کشاورزی خلیل آباد زیر کشت محصول جو رفته بود، خاطرنشان کرد:  کمباین های بومی و مهاجر در شهرستان از اول خرداد برداشت جو را انجام می دهند.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد نصرت، والفجرو ریحان را ارقام کشت شده جو در اراضی کشاورزی شهرستان برشمرد و تصریح کرد: با توجه به اهمیت کشت ارقام جدید در منطقه در سال جاری دو مزرعه تحقیقی ترویجی مقایسه ارقام و لاین های امید بخش جو در سطح شهرستان ایجاد شد که در سالهای آینده از ارقام مطلوب این طرح ها جهت کشت استفاده می شود.

وی با تاکید بر اینکه در سال جاری پیش بینی می شود ۱۰۰۰ تن جو با متوسط عملکرد ۲/۲ تن در هکتار از مزارع شهرستان برداشت شود، اذعان کرد: با توجه به بارندگی های مطلوب سال جاری امیدواریم که افزایش عملکرد داشته باشیم.

شبان نرخ تعیین شده برای خرید تضمینی هر کیلوگرم جو را ۱۶۳۰۰ ریال عنوان و خاطرنشان کرد: در راستای تسهیل خرید و حذف دلالان اطلاعات کلیه بهره برداران در سامانه پهنه بندی ثبت تا بر اساس اطلاعات ثبتی محصول کشاورزان خریداری شود.

خبرنگار: محدثه صفری

image_printچاپ مطلب

Views: 0