پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی پروژه چپ‌گرد غیرهمسطح پیامبر اعظم مشهد 
پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی پروژه چپ‌گرد غیرهمسطح پیامبر اعظم مشهد 

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد از پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی پروژه چپ‌گرد غیرهمسطح پیامبر اعظم (ص) خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ سید خلیل منبتی دراین خصوص گفت: یکی از مشکلات خودرو‌هایی که از سمت بزرگراه پیامبر اعظم (ص) قصد ورود به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی را دارند، این است که باید چندین کیلومتر از مسیر را طی کنند تا بتوانند با دورزدن از دوربرگردان هم‌سطح این بزرگراه خودشان را به ورودی بولوار آیت الله هاشمی رفسنجانی برسانند.

وی با بیان اینکه این موضوع اتلاف وقت، مصرف بیشتر سوخت و افزایش آلودگی هوا را در پی دارد اظهار کرد: بر همین اساس، مدیریت شهری مشهد باهدف دسترسی آسان شهروندان به این بزرگراه، عملیات ساخت چپ‌گرد پیامبر اعظم (ص) را در دستور کار قرارداد.

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، تصریح کرد: در کنار مباحث ترافیکی ساخت چپ‌گرد پیامبر اعظم (ص) یکی از مطالبات ساکنان مناطق الهیه و قاسم‌آباد بود که با ساخت آن حدود ۵ کیلومتر از مسیر ورودی خودرو‌هایی که از سمت میدان قائم (عج) قصد ورود به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی را دارند، کوتاه می‌شود.

منبتی با اشاره به اینکه عملیات احداث چپ‌گرد پیامبر اعظم (ص) اردیبهشت سال گذشته آغاز شده است، تصریح کرد: این چپ‌گرد به طول ۵۷۰ متردارای ۲۸۰ مترعرشه، ۲۹۰ متر رمپ و ۹ متر عرض خواهد بود.

وی بابیان اینکه محدوده اجرای پروژه چپ‌گرد پیامبر اعظم (ص) در شریان ورودی شهر قرار دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نمی‌توانستیم در زمان اجرای این پروژه تداخل ترافیکی ایجاد کنیم، در ابتدای کار تصمیم گرفته شد برای جلوگیری از بسته شدن مسیر و ایجاد نشدن ترافیک، کار به روش سگمنتال (قطعات پیش‌ساخته بتنی) انجام شود.

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در پایان گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی این پروژه ادامه داشته و از پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی برخوردار است.

خبرنگار: مجید خبیری

image_printچاپ مطلب

Views: 0