پوشش ۱۰۰درصدی خدمات گازرسانی در مناطق حاشیه شهر مشهد
پوشش ۱۰۰درصدی خدمات گازرسانی در مناطق حاشیه شهر مشهد

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: محلات هدف و مناطق کمتر برخوردار شهری مشهد که در غالب طرح بازآفرینی شناخته شده است، تحت پوشش صد درصدی خدمات گازرسانی قرار دارد.

به گزارش اختر شرق؛ حسن افتخاری با اعلام این مطلب اظهار کرد: مطابق اعلام ستاد بازآفرینی استان، ۷۲ محله هدف (کمتر برخوردار) در مشهد وجود دارد و شرکت گاز تاکنون به متقاضیان واحد شرایط قانونی این مناطق صد درصد خدمات گازرسانی شامل ۱۴۳ هزار و ۸۸ مورد علمک گاز را ارائه کرده است.

وی با اشاره به سیاست‌های کلی نظام و تاکیدات صورت گرفته مبنی بر تسهیل در ارائه خدمات به مناطق حاشیه شهر مشهد، عنوان کرد: تاکنون گازرسانی به ۴۶۷ هزار و ۷۱۴ مشترک در مناطق هدف مشهد انجام شده که تعداد ۵۵۸۳ مورد تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی به صورت رایگان از انشعاب گاز برخوردار شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: باتوجه به رشد روزافزون جمعیتی شهر مقدس مشهد و نیاز به تقویت شبکه گازرسانی، طرح‌های بازآفرینی و بازنگری شبکه گازرسانی این شهر در حال اجرا بوده که در همین راستا تاکنون ۳۳ ایستگاه جدید گازرسانی اجرا و ۱۳ ایستگاه دیگر نیز در مناطق هدف مشهد در برنامه احداث می‌باشد. همچنین دو طرح خط تغذیه و خط انتقال تقویتی جنوب این شهر نیز در دست اقدام می‌باشد.

افتخاری، شرکت گاز خراسان رضوی را پیشگام در ارائه خدمت به مردم معرفی کرد و گفت: صد درصد جمعیت مناطق بازآفرینی در مشهد که دارای مجوزهای قانونی هستند گاز دارند و شرکت گاز هیچ گونه محدودیتی برای ارائه خدمات به واحدهایی که قادر به ارائه مجوزهای قانونی باشند ندارد.

لازم به ذکر است؛ جمعیت حاشیه‌نشین شهر مشهد مقدس بالغ بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود که این میزان جمعیت به تنهایی از جمعیت دوازده استان کشور بیشتر است.

image_printچاپ مطلب

Views: 46