پروژه‌های درمانی در منطقه تربت‌حیدریه، مه ولات و زاوه نیازمند ۴۵ میلیارد تومان اعتبار هستند
پروژه‌های درمانی در منطقه تربت‌حیدریه، مه ولات و زاوه نیازمند ۴۵ میلیارد تومان اعتبار هستند

نماینده تربت‌حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه‌های درمانی در منطقه تربت‌حیدریه، مه ولات و زاوه نیازمند ۴۵ میلیارد تومان اعتبار هستند.

به گزارش اختر شرق؛ محسن زنگنه نماینده مردم شریف شهرستان‌های تربت‌حیدریه، مه ولات و زاوه در آئین بهره‌برداری بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی امام حسین علیه‌السلام تربت‌حیدریه که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، عنوان کرد: ۱۰ پروژه درمانی دانشگاه علوم پزشکی این منطقه در شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه و مه ولات برای تکمیل نیازمند ۴۵ میلیارد تومان اعتبار است و امیدواریم در سفر وزیر بهداشت توجه خاصی به این پروژه‌ها شود.

وی یکی از مهم‌ترین پروژه‌ها را بیمارستان راشد شهرستان زاوه عنوان کرد و گفت: این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصد نیازمند ۲۰ میلیارد تومان اعتبار است و امیدواریم با مساعدت وزیر بهداشت این پروژه ضروری مردم زاوه در دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

نماینده تربت‌حیدریه، زاوه و مه ولات بیان کرد: انتقال جذب هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی به تربت‌حیدریه به‌عنوان سومین مطالبه حوزه درمان است که با توجه به ظرفیت موجود از وزیر بهداشت درخواست کردیم که برای دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه هیئت‌علمی مستقل جذب شود.

زنگنه با اشاره به اینکه در سال ۹۵ دولت به تعدادی از دانشجویان این منطقه اعلام می‌کند که بهداشت دهان و دندان بخوانند تا بورسیه شوند، اما متأسفانه اتفاقی هنوز نیفتاده و امیدواریم وزیر بهداشت نیز در این خصوص مساعدت داشته باشند، تصریح کرد: با توجه به اینکه این بیمارستان در کریدور شمال به جنوب واقع‌شده و سالانه ۱۶ میلیون زائر و مسافر از این مسیر تردد می‌کنند می‌تواند به زائران حریم قدس رضوی نیز خدمات شایسته ارائه دهد.

خبرنگار: حسین خاکشور

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 2