وحدت یک ضرورت برای هر جامعه‌ای است
وحدت یک ضرورت برای هر جامعه‌ای است

امام‌جمعه مسجد مالک الملک تایباد گفت: وحدت یک ضرورت برای هر جامعه‌ای است و جامعه‌ای که وحدت داشت، نتیجه آن امنیت است، نعمتی که پیامبر اسلام (ص) به مردم یادآوری نمودند.

امام‌جمعه مسجد مالک الملک تایباد گفت: وحدت یک ضرورت برای هر جامعه‌ای است و جامعه‌ای که وحدت داشت، نتیجه آن امنیت است، نعمتی که پیامبر اسلام (ص) به مردم یادآوری نمودند.

به گزارش اختر شرق؛ مولانا توکلی خطیب جمعه اهل سنت شهرستان تایباد، در جلسه هماهنگی ستاد هفته وحدت شهرستان تایباد با مدیریت معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری شهرستان تایباد، اظهار کرد: موضوع وحدت از نگاه امام خمینی نه سیاسی، بلکه دینی و خدایی یا همان اخوت اسلامی بود و همان‌طور که می‌بینید وحدت‌های سیاسی شکننده هستند اما در چهل سال گذشته اخوت اسلامی و وحدتی که مدنظر امام خمینی (ره) بود، باعث ترقی و پیشرفت کشور شد.

امام‌جمعه اهل سنت تایباد تصریح کرد: باید این هفته را با برنامه‌هایی پربار قدر بدانیم و تلاش کنیم در این ایام علاوه بر سیرت پیامبر (ص)، موضوع وحدت و اخوت را برای مردم مطرح کنیم، چراکه اگر وحدت نباشد، امنیت نیست و وقتی امنیت نیست، غذا خوردن سخت است، چه برسد به دیگر کارها.

مولوی قربان حیدری، امام‌جمعه مسجد مالک الملک نیز در این جلسه گفت: وحدت یک ضرورت برای هر جامعه‌ای است و جامعه‌ای که وحدت داشت، نتیجه آن امنیت است، نعمتی که پیامبر اسلام (ص) به مردم یادآوری نمودند.

وی افزود: یقیناً در جامعه اسلامی ما امنیت وجود دارد و این‌یک نعمت پروردگار است که باید شکر گذار باشیم. همه مشکلات ازجمله مشکلات اقتصادی امروز جامعه ما با وحدت قابل‌حل است.

سرهنگ ابراهیم بیدل، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تایباد، در این جلسه با اعلام آمادگی بسیج برای حضور پررنگ در هفته مبارک وحدت، اظهار داشت: اولین شخصی که در جهان اسلام بسیجی بود، پیامبر بزرگوار اسلام بودند و امام خمینی (ره) دومین کسی بودند که بسیج را زنده کردند. هدف پیامبر اسلام آماده نگه‌داشتن جامعه و بسیج جامعه برای خدمت بود و مرکز این فعالیت‌ها مسجد ایشان بود.

بیدل تصریح کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی از آغاز هفته وحدت، با خدمات پزشکی و چشم‌پزشکی و دندانپزشکی در دهستان کرات مستقر می‌شوند و به مردم عزیز ما خدمات ارائه خواهند کرد.

عبدالرضا سپهری، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان تایباد نیز در این جلسه اظهار داشت: پیامبر اسلام (ص) یک شخصیت بی‌نظیر جهانی است که افکارش و دینش هیچ‌وقت فراموش نخواهد شد و همه ما موظف به پیروی از سیره و روش ایشان هستیم.

وی افزود: در یک خانواده امروز بین دو برادر بر سر مسائل ساده‌ای اختلاف است، وقتی اختلافات ایجاد شد، بی‌اخلاقی می‌آید و با ورود بی‌اخلاقی جنگ و خون‌ریزی قطعی است و نمونه آن را در کشورهای اطراف می‌توانیم ببینیم. دشمنان نیز از اختلافات سو استفاده می‌کنند و سرمایه‌های جهان اسلام‌ را به تاراج می‌برند.

سپهری با بیان اینکه در شرایطی قرار داریم که بیش از یک میلیارد جمعیت مسلمان داریم که بر منطقه‌ای مسلط هستند که پر از ثروت است و همین باعث شده است تا استکبار گران برای بهره‌برداری، اختلاف‌افکنی کنند، عنوان کرد: دشمن همیشه از جایی نفوذ می‌کند که اختلاف باشد، اما اگر همه این‌یک میلیارد جمعیت با ثروت بالایی که دارند دست‌به‌دست هم دهیم، می‌توانیم در دنیا تأثیرگذار باشیم و دنیا را وادار به تبعیت کنیم، اما چرا نمی‌توانیم؟ چون اختلافات بین ما زیاد است.

معاون فرماندار تایباد گفت: مقام معظم رهبری جمله‌ای کاربردی و راهبردی دارند که می‌فرماید، دامن زدن به اختلافات مذهبی، تیز کردن شمشیر دشمن است. ما در برهه‌ای از زمان قرار گرفتیم که بسیار حساس است، اگر توجه نکنیم و خط و مشی علمای عزیز را دنبال نکنیم، وضعیت خوبی نخواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه‌های هفته وحدت، انتظار حضور یکپارچه داریم، نباید به سخنرانی‌های زیبا کفایت کنیم بلکه باید آیه شریفه وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا را به‌صورت عینی پیاده‌سازی کنیم.

خبرنگار: علی بهمنی

image_printچاپ مطلب

Views: 0