هشدار سطح نارنجی شماره ۴۷ هواشناسی استان خراسان رضوی
هشدار سطح نارنجی شماره ۴۷ هواشناسی استان خراسان رضوی

با توجه به تحلیل نقشه‌ها و مدلهای هواشناسی از عصر پنجشنبه ۹۹/۱۲/۱۴ استان تحت تأثیر سامانه ناپایدارجوی قرار خواهد گرفت. پیامد آن افزایش شدت وزش باد، وقوع بارش‌های رگباری باران و برف همچنین کاهش دما در سطح استان خواهد بود. لذا با توجه به این وضعیت هشدار شماره ۴۷ با سطح نارنجی ارائه می‌گردد.

به گزارش اختر شرق؛ با توجه به تحلیل نقشه‌ها و مدلهای هواشناسی از عصر پنجشنبه ۹۹/۱۲/۱۴ استان تحت تأثیر سامانه ناپایدارجوی قرار خواهد گرفت. پیامد آن افزایش شدت وزش باد، وقوع بارش‌های رگباری باران و برف همچنین کاهش دما در سطح استان خواهد بود. لذا با توجه به این وضعیت هشدار شماره ۴۷ با سطح نارنجی ارائه می‌گردد.

– توصیف ناپایداری مورد انتظار:

وزش باد شدید در برخی از نقاط توام با گردوخاک از عصر پنجشنبه ۹۹/۱۲/۱۴ و طی روزهای جمعه و شنبه ۱۵ و ۹۹/۱۲/۱۶ با احتمال بروز خسارت (در برخی نقاط به ویژه نوار شمالی و شرقی استان سرعت وزش باد بیش از ۷۰ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی شده است).

وقوع بارش‌های رگباری همراه با رعدوبرق در برخی نقاط بارش تگرگ با احتمال آبگرفتگی از اواخر وقت پنجشنبه ۹۹/۱۲/۱۴ (به ویژه در نیمه شمالی و نواحی غربی استان).

بارش برف از عصر جمعه ۹۹/۱۲/۱۵ و طی شنبه هفته آتی در نواحی سردسیر و کوهستانی استان به ویژه مناطق هزار مسجد و بینالود.

کاهش دما (بین ۵ تا ۸ درجه سلسیوس به ویژه در نیمه شمالی) طی روز شنبه هفته آتی.

– منطقه اثر: غالب نقاط استان

– اثرات مخاطره: احتمال بروز خسارت به علت وزش باد شدید، ایجاد رواناب و آبگرفتگی معابر، کولاک برف، تشکیل مه وکاهش میدان دید.

– زمان شروع: از پنجشنبه۹۹/۱۲/۱۴

– زمان پایان: اواخر وقت شنبه ۹۹/۱۲/۱۶

– توصیه: تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از افزایش شدت وزش باد، عدم صعود به ارتفاعات و عملیات کوهنوردی، خودداری از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها، تنظیم دمای گلخانه‌ها، دامداری‌ها و مرغداری‌ها و… به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در ترددهای جاده‌ای استان.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 153