نماز جمعه زبان گویای مردم است
نماز جمعه زبان گویای مردم است

امام‌جمعه شهرستان تربت‌جام گفت: نماز جمعه یک رسانه مؤثر برای مطالبه گری اجتماع مردم در جامعه است و در حقیقت زبان گویای مردم است.

امام‌جمعه شهرستان تربت‌جام گفت: نماز جمعه یک رسانه مؤثر برای مطالبه گری اجتماع مردم در جامعه است و در حقیقت زبان گویای مردم است.

به گزارش اختر شرق؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد طاهری عصر امروز سه‌شنبه در گرامیداشت پنجم مردادماه سالگرد نماز جمعه در محل مصلا الغدیر تربت‌جام بیان کرد: امام‌جمعه وابستگی خود را به مردم می‌داند و فعالیت‌های نماز جمعه بر مبنی حضور مردمی تعریف‌شده است و وظیفه امام‌جمعه به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه دفاع از کیان انقلاب اسلامی است و باید به این سنگر اجتماعی و معنوی قدرت بخشد.

وی با تأکید بر اینکه نماز جمعه یک حج هفتگی است اظهار داشت: حضور در نماز جمعه باعث می‌شود تا گناهان ریزش پیدا کند و به وحدت قرآنی و دینی ما در بین جامعه افزایش یابد که از ویژگی‌های نماز جمعه است.

امام‌جمعه تربت‌جام اعلام کرد: در هر هفته حدود دو هزار نفر در این مراسم معنوی شرکت می‌کنند و لازم است از چنین مراسمی به‌درستی ظرفیت‌سازی گردد و در همین هفته اولین نماز جمعه باشکوه در شهرستان تربت‌جام برگزار می‌گردد تا در آستانه چهل‌سالگی نماز جمعه در نظام جمهوری اسلامی برنامه‌های متنوعی انجام شد.

وی اظهار کرد: از چهار مردادماه برنامه‌های متنوع فرهنگی تا ۲۲ بهمن در هر هفته در مصلا الغدیر تربت‌جام اجرایی خواهد شد و لازم است مدیران اجرایی با استقرار میز خدمت به مطالبات مردم پاسخگو باشند تا مردم اسیر بوروکراسی اداری نشوند و نماز جمعه مرجع و پناهگاه مردم است.

امام‌جمعه تربت‌جام گفت: تلاش می‌کنیم برنامه‌های متنوعی برای نمازگزاران در هر هفته انجام شود تا پاسخگوی مطالبات مردم باشیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد طاهری در پایان از عموم مردم تربت‌جام درخواست کرد: در نماز جمعه این هفته حضوری حماسی و پرشور داشته باشند و این حضور حداکثری نمازگزاران لازم و ضروری خواهد بود.

image_printچاپ مطلب

Visits: 0