نخستین گلخانه تولید محصول آلوئه ورا به‌زودی در سرخس افتتاح می‌شود
نخستین گلخانه تولید محصول آلوئه ورا به‌زودی در سرخس افتتاح می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی سرخس از آماده‌سازی اولین گلخانه تولید آلوئه ورا در شهرستان توسط بخش خصوصی خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی سرخس از آماده‌سازی اولین گلخانه تولید آلوئه ورا در شهرستان توسط بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ محمدعلی رهنما با اشاره به ایجاد نخستین گلخانه‌ در شهرستان سرخس گفت: اساسی‌ترین مشکلی که ما در سطح منطقه در بحث ورود به گلخانه‌های صنعتی داریم مسئله مالکیت است که اکثر بهره بردان را با مشکل مواجه می‌کند و قادر به دریافت پروانه گلخانه صنعتی نیستند.

مدیر جهاد کشاورزی سرخس خاطرنشان کرد: در این راستا ایجاد گلخانه‌های کوچک با مقیاس ۳۰۰ متر را در روستاهای شهرستان مطرح کردیم که دولت نیز تسهیلات خوبی در سامانه سیتا (سامانه یکپارچه تسهیلات اعتباری) برای این امر اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: در این سامانه دولت ۸۰ درصد هزینه ایجاد گلخانه را در قالب تسهیلات ۷ درصدی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد و ما هم در شهرستان این موضوع را به بهره‌برداران اطلاع‌رسانی کرده‌ایم…

مدیر جهاد کشاورزی سرخس خاطرنشان کرد: اولین گلخانه تولید محصول آلوئه ورا شهرستان که در روستای حسن‌آباد احداث‌شده در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: سه تا چهار گلخانه دیگر نیز در شهرستان ایجادشده که هنوز بستر تولید را ندارند که به‌محض دریافت تسهیلات کمک می‌کنیم تا این گلخانه‌ها نیز فعال شوند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرخس در پایان با اشاره به اینکه به دنبال ایجاد «مجتمع گلخانه‌ای» در این شهرستان هستیم، گفت: برای پیگیری ایجاد مجتمع گلخانه‌ای اگر در قالب مثلث اقتصادی، آستان قدس رضوی برای تحویل زمین رایگان به بهره‌برداران آمادگی خود را اعلام کند، جهاد کشاورزی نیز می‌تواند از تسهیلات استفاده و زمینی را تحت عنوان مجتمع گلخانه‌ای برای اشتغال جوانان بیکار احداث کند.

image_printچاپ مطلب

Visits: 4