نخستین تور آشناسازی گردشگری خراسان‌گرد برگزار می‌شود
نخستین تور آشناسازی گردشگری خراسان‌گرد برگزار می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از برگزاری نخستین تور ریلی جشنواره گردشگری خراسان‌گرد خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ سید جواد موسوی در این باره گفت: در راستای برگزاری جشنواره مجازی عکس خراسان‌گرد و به‌منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری، موزه‌‎ها و به‌ویژه گردشگری کشاورزی تربت حیدریه، این تورگردشگری به وسیله قطار از مشهد به مقصد این شهرستان برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی عنوان کرد: مسافران این تور۶۰ نفره و یک روزه صبح یکشنبه ۲۳ آبان ماه از مشهد عازم تربت حیدریه خواهند شد و اصحاب گردشگری، هنرمندان عکاس، کارشناسان میراث‌فرهنگی و گردشگری، خبرنگاران، راهنمایان تور، مدیران فنی، مدیران عامل مجری تورهای داخلی و هم‌چنین اینفلوئنسرهای فضای مجازی در این تور حضور خواهد داشت.

موسوی تصریح کرد: هدف از برگزاری این تور، آشنایی با موزه‌ها، آثار و بناهای تاریخی و به‌ویژه بازدید از مزارع گل زعفران و گردشگری کشاورزی و درادامه بازدید از پژوهشکده زعفران و چند شرکت فعال در صادرات زعفران است.

موسوی با اشاره به اینکه تورهای آشناسازی توسط اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با مشارکت دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی بصورت رایگان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: خراسان بزرگ خواستگاه اصلی زعفران و طلای سرخ ایران است که بیشترین و با کیفیت‌ترین زعفران دنیا در این بخش از ایران کاشت و برداشت می‌شود.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 100