معاون استاندار خراسان رضوی خواستار بخشش جرایم مالیاتی بنگاه‌های متضرر از کرونا شد
معاون استاندار خراسان رضوی خواستار بخشش جرایم مالیاتی بنگاه‌های متضرر از کرونا شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از سازمان امور مالیاتی خواست، نسبت به بخشودگی جرایم مالیاتی بنگاه‌های اقتصادی متضرر از شیوع کرونا در استان مساعدت نموده و اختیارات این بخش را به استان تفویض کند.

به گزارش اختر شرق؛ علی رسولیان در چهل و هفتمین نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در محل استانداری اظهار کرد: امسال تعداد زائران و مسافران خراسان رضوی به حداقل رسید و میزان خرید مردم نیز به شدت کاهش یافت و این مهم هتل‌ها، مراکز خدماتی و گردشگری و عمده صنوف را به شدت متضرر کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: در صورتی که بتوان با تفویض برخی اختیارات به استان در حوزه مالیات، بخشودگی جرایم مالیاتی و استهمال بدهی‌ها به مراکز خدماتی و گردشگری و صنوف کمک کرد، بخش زیادی از مشکلات این بنگاه‌های اقتصادی برطرف می‌شود.

وی در خصوص رفع مشکل قانونی بخش جرایم مالیاتی یکی از هتل‌های مشهد از اعضای کارگروه ستاد تسهیل خواست، نامه‌ای در خصوص تفویض اختیار قانونی بخشودگی جرایم مالیای بنگاه‌های اقتصادی متضرر از کرونا به استان تهیه و به امضای استاندار رسانده شود تا بتوان آن را به تهران ارسال کرد.

رسولیان در خصوص درخواست یک تعاونی برای استرداد ۸۰ درصد از مالیات بر ارزش افزوده پرداختی‌اش به منظور مستند کردن صادرات محصولات پلیمری خود موافقت اداره کل امور مالیاتی استان را در این زمینه جلب کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: پیش از این کمیته وصول مطالبات بانکی در خراسان رضوی ایجاد شده بود که نتایج خوبی در این بخش به همراه داشت که بزودی بنا بر تاکید استاندار، کمیته وصول مطالبات مالیاتی نیز به منظور رسیدگی به مطالبات حوزه مالیات استان از بنگاه‌های اقتصادی راه‌اندازی می‌شود.

وی درباره مشکل یکی از واحدهای تولیدی در زمینه لعاب مبنی بر تقسیط بدهی کارفرما به اداره کل تامین اجتماعی گفت: از آنجا که فعالیت این واحد جزو مشاغل سخت و زیان‌آور بوده، قانون تامین اجتماعی مبنی بر تقسیط بلندمدت بدهی این نوع واحدها اجرا خواهد شد.

رسولیان حل مشکل واحد صنعتی مربوط به صنایع غذایی برای پرداخت هزینه زمین در شهرک صنعتی کاویان را منوط به انعقاد قرارداد متناسب با نرخ زمین سه ماهه سوم امسال سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به صورت بخشی نقدی و اقساط بلندمدت دانست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: درخواست واحد تولیدی پرورش ماهی مبنی بر تعیین میزان اجاره بهای زمین باید در کارگروه ماده ۲۱ مبنی بر «دستورالعمل اجرایی واگذاری اراضی به طرح‌های کشاورزی و غیرکشاورزی» استان بررسی و نتیجه اعلام خواهد شد.

وی درباره درخواست صاحب طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر سبزوار مبنی بر صدور مجوز ترخیص ماشین آلات از گمرک گفت: چند نفر از کارشناسان باید به محل تصفیه خانه رفته و نحوه اجرای طرح و ماشین آلات و بویژه ادعای آن مبنی بر ساخت دستگاه «بلوئر» را بررسی نمایند که پس از نتیجه این بررسی و حصول اطمینان از فعالیت آن، مجوز خروج ماشین آلات از گمرک داده خواهد شد.

رسولیان در خصوص مشکل دو واحد تولیدی برای دریافت مجوز از اداره کل دامپزشکی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی مبنی بر رعایت حرایم و فاصله‌ها برای استقرار، عنوان کرد: این موضوع با مدیران ارشد سازمان‌های مزبور در تهران به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهد شد تا تدبیری در خصوص جرایم و فواصل مندرج در بخشنامه‌ها که برای استقرار واحد تولیدی مشکل ایجاد کرده است، اتخاذ کنند.

معاون استاندار خراسان رضوی در خصوص عملکرد کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی گفت: امسال این کارگروه و گروه‌های کاری زیرمجموعه‌اش، ۱۳۵ نشست برگزار کرده که در آن‌ها یک‌هزار و ۸۵ پرونده مربوط به واحدهای تولیدی بررسی شده که در نهایت منتج به یک‌هزار و ۳۴۷ مصوبه شده است، از این میزان تاکنون ۴۲۸ مورد اقدام شده و ۹۱۹ مورد در دست اقدام است.

وی بیان کرد: در این نشست مشکلات ۱۱ واحد تولیدی و خدمانی در زمینه مرغداری، پلیمر، پرورش ماهی، صنایع غذایی، صنایع فلزی و هتل بررسی شد که ۱۱ مصوبه در پی داشت.

لازم به ذکر است؛ حل مشکل یکی از واحدهای تولیدی مرغداری به منظور دریافت پروانه بهره‌برداری موقت در حوالی مشهد تا رفع مشکلات صاحبان ملک بنا به رای کارگروه ستاد تسهیل استان به دستگاه قضایی ارجاع شد.

image_printچاپ مطلب

Views: 0