مشارکت ۱۰۰ میلیارد تومانی نیکوکاران به مراکز نیکوکاری/ همکاری بیش از ۱۰ هزار نیکوکار
مشارکت ۱۰۰ میلیارد تومانی نیکوکاران به مراکز نیکوکاری/ همکاری بیش از ۱۰ هزار نیکوکار

رئیس اداره هماهنگی مؤسسات خیریه و تشکل‌های مردمی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون نیکوکاران ۱۰۰ میلیارد تومان نقدی، اهدای کالا و ارائه خدمات به مراکز نیکوکاری محله کمک کردند.

به گزارش اختر شرق؛ مجید غلامی افزود: با اعلام اینکه راه‌اندازی مراکز از سال ۹۲ تاکنون ادامه دارد، بیان کرد: این مراکز باهدف مشارکت خیرین و نیکوکاران در امر خدمت‌رسانی به اقشار نیازمند با محوریت مسجد و امام جماعت در سطح استان راه‌اندازی شده است که ارائه خدمات از طریق این مراکز از پراکنده‌کاری جلوگیری و انسجام و هماهنگی برای رفع نیازهای محرومان را به دنبال دارد.

غلامی با اشاره به فعال بودن ۲۵۵ مرکز نیکوکاری در سطح استان گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته‌شده از این تعداد ۱۰۸ مرکز امسال افتتاح‌شده است که تا پایان سال جاری تعداد این مراکز افزایش خواهد یافت.

وی از همکاری بیش از ۱۰ هزار نیکوکار با مراکز نیکوکاری خبر داد و افزود: مراکز نیکوکاری به‌عنوان واحد مردمی و خودگردان، دارای ترکیب هیئت عامل که اعضای آن به‌صورت افتخاری در سطح محلات با تمرکز بر مساجد و با محوریت مسجد محله فعالیت می‌کنند.

رئیس اداره هماهنگی مؤسسات خیریه و تشکل‌های مردمی کمیته امداد خراسان رضوی ادامه داد: ارائه خدماتی از قبیل خدمات پزشکی، سبد کالا، امور معیشتی، مسکن، درمان، اشتغال، فرهنگی و جهیزیه ازجمله خدمات مراکز نیکوکاری است که علاوه بر کمک‌های نقدی و کالا در این مراکز به محرومان ارائه می‌شود.

غلامی از همکاری نیکوکاران با ارائه خدمات متفاوت در بخش‌های پزشکی، درمانی، آموزشی، مشاوره، حقوقی و عمرانی درخواست همکاری کرد تا زمانی از اوقات خود را به‌صورت منظم و یا پاره‌وقت در خصوص رسیدگی به امور نیازمندان اختصاص دهند.

image_printچاپ مطلب

Views: 0