مدیر اداره آموزش و پرورش تایباد: بخاری های نفتی را حذف خواهیم کرد
مدیر اداره آموزش و پرورش تایباد: بخاری های نفتی را حذف خواهیم کرد

مدیر اداره آموزش و پرورش تایباد گفت: در تایباد از امسال هیچ مدرسه خشت و گلی نخواهیم داشت و همینطور بخاری های نفتی را حذف خواهیم کرد.

مدیر اداره آموزش و پرورش تایباد گفت: در تایباد از امسال هیچ مدرسه خشت و گلی نخواهیم داشت و همینطور بخاری های نفتی را حذف خواهیم کرد.

به گزارش اختر شرق؛ شورای اداری شهرستان تایباد با محوریت هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس در سالن پیامبر اعظم (ص) فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان تایباد با بیان اینکه دفاع مقدس، یکی از کارهای با ارزش و جانانه ای بود که ملت ایران بعد از انقلاب اسلامی انجام دادند، اظهار کرد: اگر تاریخ ایران را مشاهده کنیم، گمان نکنم این میزان جانفشانی برای ناموس و شرافت این کشور شده باشد. آن زمانی که جنگ تحمیل شد، کشور هنوز در نا امنی و آشوب های ترور بود، که یک فاسدِ مغرور به نام صدام وارد ایران شد. مردم با فراخوان حضرت امام خمینی (ره) وارد صحنه شدند و دیدیم که چه جان‌فشانی هایی توسط همه مردم از اقوام، ادیان و مذاهب مختلف انجام شد که نه تنها یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتاد بلکه سربازان ما وارد خاک عراق هم شدند.

مولانا توکلی گفت: مسائل دفاع مقدس باید برای نسل های جدید که آن را ندیدند، تشریح شود تا بدانند که پدرانشان برای حفظ این خاک چه دفاع جانانه ای کردند. ملت ایران باید برای این رشادت ها و سربازان خود افتخار کنند، چنین کاری در هیچ جای دنیا سابقه نداشت.

وی افزود: قبل از این رویداد و در دوره های مختلف، بخش های زیادی از کشور از پیکره ایران عزیز جدا شد، اما در انقلاب اسلامی ایران، حتی جایی برای یک چکمه برای دشمن نذاشتند.

وی در خصوص آغاز سال تحصیلی جدید گفت: در سنگر علم و دانش فصل جدید همزمان با هفته دفاع مقدس آغاز می شود، به معلمین عزیز و سربازان این سنگر مهم در مقابل دشمن آغاز سال جدید تعلیم و تربیت را تبریک عرض می کنم و برای این عزیزان از خداوند متعال طلب توفیق دارم.

حجه الاسلام و المسلمین علیپور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و امام جمعه موقت اهل تشیع شهرستان تایباد در این جلسه با گرامی داشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: قران کریم‌ می فرماید: اگر خدا بعضی از مردم را با بعض دیگر دفع نمی کرد، مساجدی نبود که نام خدا در آنها برده شود. این نشان می دهد اگر باطل توسط حق دفع نمی شد، امروز نه معنویتی بود، نه مسجدی بود و نه عبادتی.

وی به قیام عاشورا علیه یزید اشاره کرد و گفت: یکی از فلسفه های قیام امام حسین ع هم همین بود، دفع شر یزید زمان، در دفاع مقدس ما، یزید زمان، جنگ احزابی ساخت، شیاطین بزرگی دور هم گرد آمدند و جنگی آغاز کردند علیه کشوری که انقلاب کرده است تا در مقابل بندگی غیر خداوند بایستند.

حضرت علی (ع) می‌فرمایند: جهاد دری از درهای بهشت است، امروز زمان جهاد اکبر است، آن زمان‌حجم آتش دشمن در جنگ نظامی شعله ور بود و امروز تمام دشمنان جنگ فرهنگی و اقتصادی ایجاد کرده اند. امیدوارم بتوانیم در این عرصه نیز مانند جنگ نظامی پیروز شویم.

محمود آریامنش؛ مدیر آموزش و پرورش شهرستان تایباد در هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان گفت: سال گذشته سال پر باری برای آموزش و پرورش تایباد بود و شاهد رشد و ترقی دانش آموزان عزیزمان بودیم و به لطف خدا با موفقیت های بزرگی همراه بود.

وی گفت: تا کنون ۱۳ نفر از دانش آموزان ما در گروه پزشکی، ۳۸ نفر در پیراپزشکی، ۱۰۲ نفر در دانشگاه فرهنگیان، ۴۵ نفر نیز در سایر دانشگاه ها پذیرفته شدند و این لیست هنوز نهایی نیست و در حال بروزرسانی است. همچنین یک دانش آموز دختر تایبادی در سال جاری رتبه اول کشور در المپیاد طراحی فرش را کسب کرده است. این عزیزان سکانداران آینده این کشور هستند.

مدیر اداره آموزش و پرورش تایباد افزود: توسعه آموزش و پرورش در همه عرصه ها بر اساس سند تحول بنیادین، در دستور کار این اداره است.

در راستای بیانیه گام دوم انقلاب، توجه ویژه به جوانان در آموزش و پرورش شده و از اتفاقات خوب ما در تایباد این است که سعی کردیم از نیروهای جوان، با انگیزه و متخصص استفاده کنیم و همین‌ باعث چنین رشدی شده است.

آریامنش گفت: به‌ گواه کارشناسان جنگ امروز ما جنگ فرهنگی است لذا در این جنگ نباید از هیچ تلاشی دریغ کنیم. در جنگ نظامی از جان و مال برای حفاظت از انقلاب گذشتم لذا در جنگ فرهنگی باید همه یاور آموزش و پرورش باشیم تا بتوانیم نقشه های دشمن را نقش بر آب کنیم.

وی با بیان اینکه تمام واحد های آموزشی تایباد و همکاران این اداره آماده استقبال از دانش آموزان هستند، اظهار داشت: آموزش و پرورش برای استقبال از ۲۷۸۵۰ دانش آموز آماده است تا در ۱۱۵۵ کلاس آموزشی به تحصیل بپردازند، این درحالی است که ۵۵ کلاس به آمار سال جاری در مناطق ریزه، فرمان آباد، رهنه، پشته، قومی و فیض آباد افزوده شده است و از امسال پذیرای دانش آموزان قرار می گیرد.

وی افزود: ما در تایباد از امسال هیچ مدرسه خشت و گلی نخواهیم داشت و همینطور بخاری های نفتی را حذف خواهیم کرد.

image_printچاپ مطلب

Visits: 4