مدیرکل ورزش و جوانان استان: برای حمایت از تیم شهرخودرو همه تلاشم را کردم
مدیرکل ورزش و جوانان استان: برای حمایت از تیم شهرخودرو همه تلاشم را کردم

مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: تلاش بسیاری کردم که بتوانم از تیم شهرخودرو حمایت کنم اما متأسفانه نشد در لیگ بماند، متأسفانه اسپانسر برای حمایت از تیم فوتبال اعتماد نمی‌کنند.

به گزارش اختر شرق؛ دکتر هاشمی جواهری در نشست هماهنگی با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، خبرنگاران را عامل توسعه ورزش دانست و اظهار کرد: ورزش در دنیای امروز جایگاه ویژه و خاصی دارد و به‌عنوان یک پدیده فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و … جامعه را تحت پوشش خود می‌گذارد.

 وی بابیان اینکه جامعه ما گریبان گیر مسائل اقتصادی است، گفت: سرمایه‌گذاران در ورزش می‌خواهند بهره کافی را از این سرمایه‌گذاری ببرد.

 مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با تأکید بر خبرنگاری جزو ماهیت ورزش است، تصریح کرد: اگر همه اتفاقات ورزشی به نحو احسن انجام شود اما رسانه نباشد رویدادهای ورزشی بازتاب پیدا نمی‌کند.

 دکتر هاشمی جواهری حضور خبرنگاران جوان و پیشکسوت در این نشست هماهنگی با اصحاب رسانه را ظرفیت رسانه‌ای خراسان رضوی دانست و گفت: در تصمیم ادغام سازمان جوانان با وزارت ورزش ما دخل و تصرفی در این تصمیم نداریم، در حوزه استان با سفر به شهرستان‌ها داشتیم از فرمانداران خواسته‌ایم ستاد امور جوانان را با دبیری روسای ادارات شهرستان‌ها برگزار کنند.

 وی ادامه داد: با توجه به رفتن آقای فتاحی و لزوم انتخاب مدیرکل ورزش و جوانان استان توسط وزیر، آقای داوری قبل از انتخاب استاندار انتخاب شدند، بعد از انتصاب استاندار نظر استان این بود که فرد دیگری مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی فعالیت کند، من به‌هیچ‌عنوان در ذهنم نبود که به اداره کل برگردم، اما قرار شد برگردم.

 مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به اینکه فرم حراست را از ما وزارت خواستند که امضا کنم و چون من سابقه فعالیت در دانشگاه را داشتم، فرم‌ها را پر نکردم، اما چون روالش بود حدود دو ماه بعد فرم گزینش را پر کردم، حدود یک ماه قبل وزیر ورزش و جوانان در مراسم تجلیل از ورزشکاران جانباز و معلول اعلام کردند که کارهای من به‌عنوان مدیرکل انجام‌شده و حکم صادر می‌شود.

 دکتر هاشمی جواهری بیان کرد: در اداره کل وقتی رئیس هیئتی را انتخاب می‌کنیم باید به لحاظ ابعاد مختلف شرایط لازم را داشته باشد و بتواند آورده مالی برای هیئت داشته باشد، لذا سعی می‌کنیم با توجه به شرایطی که داریم روسای هیئت‌ها را انتخاب کنیم، اینکه مسابقات بسکتبال نزدیک است و باید به فکر باشیم، از طرف هیئت بسکتبال به ما اعلام شود که امکان فعالیت ندارند تا اقدامات لازم را انجام دهیم.

 وی ادامه داد: در فوتبال افراد زیادی راداریم که مطرح هستند، وضعیت موجود استان در تیم داری در لیگ برتر مناسب نیست، تلاش بسیاری کردم که بتوانم از تیم شهرخودرو حمایت کنم اما متأسفانه نشد در لیگ بماند، متأسفانه اسپانسر برای حمایت از تیم فوتبال اعتماد نمی‌کنند، برای خانه فوتبال هر اقدامی لازم باشد انجام می‌دهیم، خانه کشتی نیز در دست هیئت است، برای پیشکسوتان ورزشی جایگاه بسیاری قائل هستیم، برای استاد توکل نیز از شورای شهر و شهرداری هماهنگ می‌کنیم.

 مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به اینکه ثامن را رایگان در اختیار در تیم شهرخودرو قراردادیم، مطرح کرد: علاوه بر حمایت مالی از این تیم، با آستان قدس نیز برای در اختیار قرار دادن استادیوم امام رضا (ع) صحبت کردم و تخفیف گرفتم اما تیم شهرخودرو امکان حضور در استادیوم را نداشت.

 وی افزود: حدود ۲۹۵ پروژه نیمه‌تمام است که حدود هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل لازم است، در قالب ماده ۲۷ تسهیل، تسریع و همکاری دولت با بخش خصوصی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اقدام کرده‌ایم، سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند سرمایه‌گذارانی کنند پروژه‌های نیمه‌تمام را تکمیل کنند و تا مدتی مشخص در اختیار داشته باشند.

 دکتر هاشمی جواهری از اعتبار ۸۰ میلیارد تومانی اداره کل ورزش و جوانان در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: هیئت‌ها وادارات شهرستان‌ها نیز باید برای ارتباط با رسانه‌ها نشست خبری داشته باشند و درباره برنامه‌ها و اقدامات خود در این نشست‌ها صحبت کنند.

 مدیرکل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: در هیئت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی مجبور بودیم تغییراتی را ایجاد کنیم، وقتی رئیس هیئت را انتخاب می‌کنیم به توانمندی‌های فرد نیز برای توسعه رشته ورزشی توجه می‌کنیم.

خبرنگار: سمانه جعفری

image_printچاپ مطلب

Visits: 26