مدیرکل ، تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی: دانشگاه جامع علمی کاربردی می تواند در بخش تعاون نقش اساسی ایفا کند
مدیرکل ، تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی: دانشگاه جامع علمی کاربردی می تواند در بخش تعاون نقش اساسی ایفا کند

مدیرکل ، تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی می تواند در بخش تعاون نقش اساسی ایفا کند.

به گزارش اختر شرق؛ دکتر بابائی، مدیرکل، تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در جلسه انعقاد تفاهم نامه با واحد استان خراسان رضوی، با بیان این مطلب افزود: تفاهم نامه‌های کشوری و استانی، زمینه همکاری بیشتر دانشگاه و این وزارت خانه را فراهم آورده است.

وی افزود: این تفاهم نامه‌ها بستر خوبی برای فعالیت‌های مشترک بین این وزارت خانه بعنوان متولی کار، تعاون و رفاه اجتماعی و دانشگاه جامع علمی کاربردی که متولی آموزش‌های مهارت محور و کمک به اشتغال در جامعه است.

مدیرکل، تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: بخش تعاون باید بصورت پررنگ‌تر و اساسی‌تر در این تفاهم نامه‌ها دیده شود چرا که ظرفیت بسیار خوبی برای فعالیت‌های مشترک در این بخش وجود دارد.

در این جلسه رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی نیز ضمن معرفی و تبین برنامه‌های کلی دانشگاه به بیان ظرفیت‌ها و توانمندی دانشگاه پرداخت.

دکتر سلجوقی ضمن اشاره به پذیرش دانشجو به شرط اشتغال عنوان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی عنوان اولین دانشگاهی که قدم در این راه گذاشته است و با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های متقاضی مراکز آموزش علمی کاربردی اقدام به کمک برای ایجاد اشتغال دانش اموختگان کرده است.

وی طرح آباد دانشگاه جامع علمی کاربردی را نیز تشریح کرد و گفت: دانشگاه با این طرح در مسیر مهارتی کردن دانش آموختگان دانشگاهای دیگر برای آمادگی اشتغال گام برداشته است و در این مسیر باید دستگاه‌های دیگر نیز همراهی نمایند.

دکتر سلجوقی در ادامه گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی در امنیت شغلی کارگران و مشاوره به صنعت نقش اساسی دارد لذا خواهان بهره مندی دانشجویان این دانشگاه از طرح هابی حمایتی خود اشتغالی هستیم.

در پایان مقرر شد نشست‌هایی با حضور کارشناسان دو مجموعه درخصوص اجرایی کردن این تفاهم نامه برگزار شود.

image_printچاپ مطلب

Views: 9