لزوم اختصاص معلم با توجه جامعه آماری دانش آموزان تربت‌جام
لزوم اختصاص معلم با توجه جامعه آماری دانش آموزان تربت‌جام

رئیس شورای آموزش‌وپرورش تربت‌جام به لزوم اختصاص معلم با توجه جامعه آماری دانش آموزان تربت‌جام پرداخت و گفت: در حال حاضر این تناسب نمی‌تواند انتظارات مردم شهرستان تربت‌جام را برآورده سازد.

به گزارش اختر شرق؛ جلسه تودیع و معارفه مدیریت جدید و سابق در سالن تربیت آموزش‌وپرورش شهرستان و با حضور جمعی از مسئولان نظام برگزار شد.

در این جلسه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی دامن‌پاک، امام‌جمعه تربت‌جام به تشریح دیدگاه‌های خود و انتظار از جامعه فرهنگی پرداخت و گفت: باید احترام و تعامل بین معلم و مردم متقابل باشد. فرهنگیان خادمین مردم هستند و مردم هم همیاران خوبی برای این قشر زحمتکش و مدافعین آموزش هستند.

وی به خطبه‌های حضرت علی در نهج‌البلاغه و دیدگاه‌های امام علی در مورد مدیریت و انتظار مردم از حاکم را در ارتباط با انتصاب مالک اشتر به استانداری مصر برشمردند و اینکه مالک اشتر خود را خدمتگزار مردم مصر می‌دانستند، پرداخت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دامن‌پاک، قانون را ملاک عمل برای فرهنگیان و مسئولان اداری و اجرایی آموزش‌وپرورش دانست و گفت: تخطی از قانون به هر نوعی که باشد خلاف هست و با آن برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید بدون واسطه با مردم در ارتباط باشند، پیشنهاد کرد: صندوق‌های ارتباط مستقیم با شخص مدیر آموزش‌وپرورش تعبیه و در اداره نصب شود تا مردم به‌طور مستقیم و بدون واسطه با ایشان در ارتباط باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دامن‌پاک، به کمبود شدید معلم در سال جاری اشاره‌ کرد و گفت: پیگیری و رایزنی در این خصوص در حد توان با دستگاه‌های مرتبط صورت خواهد گرفت.

جمشیدی، رئیس شورای آموزش‌وپرورش تربت‌جام اظهار کرد: رشد علمی تربت‌جام به‌تناسب با شهرستان همجوار، خیلی بهتر و بیشتر هست که این مدیون کار رئیس آموزش‌وپرورش سابق و تیم همراهشان بوده است.

وی به جامعه آماری دانش‌آموزی جوین و لزوم اختصاص معلم با توجه جامعه آماری دانش آموزان تربت‌جام پرداخت و گفت: در حال حاضر این تناسب نمی‌تواند انتظارات مردم شهرستان تربت‌جام را برآورده سازد.

آریامنش، مدیر سابق آموزش‌وپرورش، درخواست پیگیری توزیع مناسب نیروی انسانی شد و گفت: در طول چند سال اخیر با پذیرش تنها یک معلم از دانشگاه فرهنگیان و اختصاص آن به تربت‌جام نام بردند.

وی در پایان عنوان کرد: با توجه به اینکه شهرستان تربت‌جام مرکز قطب شهید دهقان با محوریت شهرستان تایباد، صالح‌آباد، باخرز، فریمان، سرخس است، بنابراین توزیع نیروها بیشتر در این شهرستان‌ها صورت می‌گیرد و سپس به کمبود و چالش شدید معلم در سال تحصیلی آینده نام بردند.

خبرنگار: صادق مرادی

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 43