قطار سریع السیر تهران مشهد در شرف عقد قرارداد است
قطار سریع السیر تهران مشهد در شرف عقد قرارداد است

استاندار خراسان رضوی گفت: مقدمات عملیات اجرایی قطار سریع السیر تهران مشهد فراهم شده است و در شرف عقد قرارداد است.

به گزارش اختر شرق؛ یعقوبعلی نظری در ارتباط ویدیویی با سفیر ایران در چین عنوان کرد: در سفر بهمن ماه پارسال رئیس جمهور به چین سندهای مختلفی برای همکاری بیشتر به امضا رسید. چین در ساخت قطار سریع السیر مشارکت دارد.

وی ادامه داد: توجه به زمینه‌های فراهم شده برای ارتباط بیشتر با شرکای چینی به ویژه ترانزیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری لازم است که موضوعات مختلف مرور شود تا شرایط بهتر از پیش شود.

استاندار گفت: می‌توانیم با استانهایی در چین که رابطه مستقیم و بیشتری با خراسان رضوی دارند، روابط خاص برقرار کنیم. همچنین با شرکت‌های چینی که معرفی شوند می‌توانیم ارتباطات موضوعی و جغرافیایی برای ارتباط بیشتر برقرار کنیم تا به نتیجه برسانیم.

ابوافضل چمندی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه می‌توان نمایشگاه توانمندی‌های صنعتی و خدماتی به طور مشترک در چین یا مشهد برگزار کرد، تصریح کرد: از شرکای چینی برای توسعه همکاری‌ها در ایران خودروی خراسان در ساخت ماشینهای سنگین، نیمه سنگین و اتوبوسهای برقی استقبال می‌کنیم.

سفیر ایران در چین نیز گفت: با توجه به شرایط ایجاد شده در روابط ایران و چین و محدودیت‌های کرونایی فرصت مغتنمی برای افزایش همکاری‌ها با این کشور وجود دارد

محمد کشاورز در پایان گفت: مرکبات، لبنیات، عسل میگو و پای مرغ در چین بازار بسیار خوبی دارد و محصولات با کیفیت ایرانی می‌توانند جای پای خود را بیش از این باز کنند.

image_printچاپ مطلب

Views: 83