فعال‌سازی مجدد کارت اعتباری تلفن همگانی رشتخوار
فعال‌سازی مجدد کارت اعتباری تلفن همگانی رشتخوار

سرپرست مخابرات رشتخوار گفت: تلفن‌های همگانی در شهر رشتخوار فعال‌سازی می‌شود که مشترکین باکارت تلفن همگانی قدیمی خود و یا خرید کارت جدید با در دست داشتن اصل کارت ملی به امور مشترکین مخابرات شهرستان رشتخوار مراجعه کنند.

به گزارش اختر شرق؛ ولی زادگان دراین‌باره گفت: مزایای این طرح صادر شدن کارت تلفن به نام شخص شامل، قابل شارژ بودن کارت‌های تلفن، امکان خرید شارژ برای کارت تلفن دوستان و آشنایان، امکان مشاهده کارکرد کارت تلفن، امکان مسدودسازی کارت تلفن در صورت مفقودی، سرقت و خرابی امکان انتقال شارژ به کارت تلفن است.

سرپرست مخابرات رشتخوار خاطرنشان کرد: تلفن‌های همگانی یکی از نخستین و مهم‌ترین ابزارهای ارتباطی و مخابراتی هستند که در ایران اولین تلفن همگانی در دهه ۴۰ نصب شد و این تلفن‌ها از نوع هندلی بودند که چند سال بعد با توجه به نیاز مشترکین به تلفن‌های سکه‌ای دوریالی و پنج‌ریالی تبدیل شدند و به‌صورت گسترده در سراسر کشور مورداستفاده قرار گرفتند. با پیشرفت تکنولوژی و دانش مخابراتی در سال ۱۳۷۹ اولین نسل تلفن‌های کارتی بااعتبار ۲۰۰۰ و ۵۰۰۰ تومانی عرضه شد.

ولی زادگان عنوان کرد: با توجه به این‌که داشتن یک کارت تلفن به‌مراتب آسان‌تر از حمل یا تهیه چندین سکه بود، کارت‌های اعتباری مورد استقبال مردم قرار گرفت.

ولی زادگان با اشاره به اینکه بازگشت تلفن‌های همگانی در حالی انجام می‌شود که در طول چند سال گذشته تعداد کیوسک‌های تلفن عمومی کاهش‌یافته بود و حتی در برهه‌ای کارت‌های تلفن هم با کمبود مواجه شده بودند، گفت: به نظر می‌رسد علی‌رغم توسعه موبایل در کشور، هنوز به تلفن‌های عمومی نیاز است

سرپرست مخابرات رشتخوار در پایان تصریح کرد: با توجه به‌ضرورت وجود تلفن همگانی در مکان‌هایی عمومی مانند زندان‌ها، اماکن نظامی، پادگان‌ها، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، اماکن قضائی و دولتی و همچنین وجود محدودیت در تأمین کارت‌های تلفن همگانی، پروژه کارت شارژ با ساختاری جدید جهت استفاده از تلفن‌های همگانی به دست نیروهای متخصص داخلی امکان‌پذیر شده است.

image_printچاپ مطلب

Visits: 44