فعالیت ۸۰ هزار نفر در شعب اخذ رأی خراسان رضوی در روز انتخابات
فعالیت ۸۰ هزار نفر در شعب اخذ رأی خراسان رضوی در روز انتخابات

مسئول کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: ۸۰ هزار نفر در روز انتخابات شامل افراد ناظر، بازرس، نماینده فرماندار، نیروهای انتظامی و اعضای اجرایی در شعب اخذ رأی فعالیت خواهند داشت.

به گزارش اختر شرق؛ محمد زابلی در خصوص آخرین اقدامات انجام‌شده توسط کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات استان، اظهار کرد: حدود چهار هزار شعبه اخذ رأی در سراسر استان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ایجادشده است که از این میزان حدود سه هزار شعبه ثابت، یک هزار شعبه سیار، دو هزار و ۴۱۱ شعبه شهری و هزار و ۶۱۲ شعبه هم روستایی هستند.

وی با اشاره به اینکه پنج هزار خودروی سبک و سنگین وظیفه حمل‌ونقل صندوق‌‌های اخذ رأی و عوامل اجرایی را در استان بر عهده‌دارند، افزود: ۸۰ هزار نفر در روز انتخابات شامل افراد ناظر، بازرس، نماینده فرماندار، نیروهای انتظامی و اعضای اجرایی، در فرآیند رأی‌گیری انتخابات استان فعالیت خواهند داشت.

مسئول کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات خراسان رضوی با تقدیر از دستگاه‌های اجرایی استان برای همکاری در امر برگزاری انتخابات، گفت: به استناد ماده ۱۱ قانون انتخابات، تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند تمام امکانات موردنیاز در برگزاری انتخابات اعم از امکانات خودرویی خود را در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند که بدین واسطه از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برای این همکاری و مشارکت قدردانی می‌کنم.

زابلی تصریح کرد: حدود ۲۰۰ دستگاه خودرو برای بعضی از شهرستان‌های استان که امکان تهیه خودرو ندارند در محل ستاد استان دپو شده تا در صورت نیاز پشتیبانی از این طریق صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: درزمینهٔ تجهیز فرمانداری‌های استان به شبکه ارتباطی فیبر نوری، نزدیک به ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده و ۶۰ دستگاه رایانه هم به بخشداری‌ها ارسال‌شده است.

مسئول کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات خراسان رضوی در خصوص میزان تعرفه‌های رأی پیش‌بینی‌شده افزود: حدود ۱۰ میلیون برگه تعرفه رأی با چهار دستگاه کامیون، یک دستگاه ون، یک دستگاه خودروی سواری و همراهی نیروهای انتظامی و امنیتی از وزارت کشور به مرکز خراسان رضوی ارسال شد و سپس به فرمانداری‌های استان این تعرفه‌ها منتقل گردید.

زابلی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار از دستگاه‌های الکترونیکی احراز هویت برخط در انتخابات استفاده می‌شود، گفت: حدود چهار هزار و ۹۰۰ دستگاه الکترونیکی احراز هویت برخط برای امر انتخابات به فرمانداری‌های خراسان رضوی تحویل داده‌شده است.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 59