فرماندار رشتخوار: یادواره شهدا باید در شان و منزلت واقعی شهیدان برگزار گردد
فرماندار رشتخوار: یادواره شهدا باید در شان و منزلت واقعی شهیدان برگزار گردد

فرماندار رشتخوار گفت: یادواره شهدا باید در شان و منزلت واقعی شهیدان برگزار گردد.

به گزارش اختر شرق؛ خالقداد عرب در جلسه هماهنگی یادواره شهدای شهرستان رشتخوار گفت: ستاد برگزاری یادواره شهدا باید در این شهرستان تشکیل شود و کمیته‌های زیرمجموعه این ستاد فعال گردد تا برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر کنگره شهدا در سال ۱۴۰۰ در تربت‌حیدریه و یادواره شهدای شهرستان در سال جاری تلاش شود.

فرماندار رشتخوار در ادامه بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی منتخب در هر کمیته بر اساس شرح وظایفی که مشخص‌شده وظایف خود را انجام خواهند داد تا یادواره شهدای این شهرستان در شان و منزلت واقعی شهدا برگزار گردد.

وی در ادامه تأکید کرد: اقدام بعدی مسئولین شهرستان رشتخوار حضور پررنگ و معنادار در کنگره و یادواره شهداست که به‌صورت متمرکز در سال ۱۴۰۰ در تربت‌حیدریه برگزار خواهد شد.

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رشتخوار، در ادامه جلسه هماهنگی یادواره شهدا، بیان کرد: کنگره ۱۸۰۰۰ شهید استان خراسان رضوی در سال ۱۴۰۰ به‌صورت متمرکز در چهار شهرستان استان خراسان رضوی برگزار می‌شود و شهرستان رشتخوار هم در این مراسم که به‌صورت متمرکز در تربت‌حیدریه برگزار خواهد شد، شرکت می‌نماید.

سرهنگ حمیدرضا نامور اظهار کرد: محور متمرکز برگزاری کنگره شهدا در شهرستان تربت‌حیدریه شامل شهرستان‌های زاوه، مه ولات، رشتخوار و خود تربت‌حیدریه می‌شود و به دلیل اینکه این شهرستان‌ها بیش از ۱۰۰۰ شهید دارند، بر همین اساس کنگره شهدای این منطقه احتمال به‌یقین سال آینده در تربت‌حیدریه برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: ۱۱ کمیته فعال در برگزار کنگره شهدای تربت‌حیدریه و یادواره شهدای شهرستان رشتخوار تشکیل شود و با هماهنگی و برنامه‌ریزی این کمیته‌ها اولین یادواره شهدای شهرستان با دعوت از تمامی خانواده‌های شهدا و ایثارگران در سال جاری برگزار خواهد شد.

نامور گفت: باید تلاش شود آثار شهدای رشتخوار جمع‌آوری و در قالب یک کتاب تدوین گردد زیرا منبعی خاصی در خصوص زندگی‌نامه و خاطرات شهدا در این شهرستان نداریم و از اداره بنیاد شهید درخواست داریم تا آثار شهدا را برای نسل‌های آینده جمع‌آوری نماید.

وی با اشاره به اینکه بازدید و دلجویی از خانواده معظم شهدا وظیفه همگانی است، تأکید کرد: سرکشی از خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران باید به‌صورت هدفمند و با رعایت مسائل بهداشتی برنامه‌ریزی شود و هم‌زمان با این برنامه از خانواده‌های معزز شهدای والامقام آثار بجا مانده از آنان گردآوری گردد.

خبرنگار: حسین خاکشور

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 5