فرماندار رشتخوار: طرح‌های راهسازی رشتخوار نیازمند اعتبارات ملی است
فرماندار رشتخوار: طرح‌های راهسازی رشتخوار نیازمند اعتبارات ملی است

فرماندار رشتخوار گفت: شتاب در اجرای طرح راهسازی جاده دو باندِ رشتخوار – تربت‌حیدریه، روکش آسفالت مسیر جنگل – رشتخوار و تکمیل جاده شعبه – سرآسیاب از مهمترین درخواستهای مردم این شهرستان است که نیازمند اعتبارات ملی است.

خالقداد عرب در گفتگو با خبرنگار اختر شرق با بیان اینکه روند اجرایی طرح جاده دو باندِ ۱۰۰ کیلومتری رشتخوار – تربت‌حیدریه از مهمترین مطالبات عمومی اهالی شهرستان رشتخوار است که به خاطر کمبود اعتبار بسیار کند پیش می‌رود.

وی ادامه داد: هم‌اینک ۱۰ کیلومتر از مسیر جاده دو باندِ ۵۰ کیلومتری رشتخوار – تربت‌حیدریه در دست تکمیل قرار دارد و تاکنون ۲۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای آن هزینه شده است.

فرماندار رشتخوار تکمیل و راه‌اندازی این مسیر زمینی را نیازمند حداقل ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار دیگر اعلام و بیان کرد: بر اساس توافقنامه‌های منعقده، تکمیل ۵۰ درصد این پروژه راهسازی بر عهده ایمیدرو و بقیه آن با وزارت راه و شهرسازی است.

عرب، تکمیل روکش آسفالت جاده جنگل – رشتخوار را از دیگر درخواستهای مردم این خطه دانست و گفت: روکش کنونی آسفالت این جاده مربوط به اوایل پیروزی انقلاب اسلامی است که توسط جهاد سازندگی ساخته شده است بنابر این هم‌اکنون نه تنها به شدت نیازمند روکش جدید آسفالت بلکه نیازمند تعریض جاده است.

وی ادامه داد: تاکنون تنها ۱۹ کیلومتر آن روکش آسفالت شده و تسریع در انجام این پروژه نیازمند توجه و اعتبار ملی است.

فرماندار رشتخوار گفت: تکمیل مسیر زمینی «شعبه – سرآسیاب» به طول ۱۸ کیلومتر هم از دیگر اولویتهای شهرستان رشتخوار است که طی چهار سال اخیر تاکنون تنها سه کیلومتر از مسیر ۱۸ کیلومتری این زیرسازی شده و بقیه مسیر آن همچنان نیمه‌تمام بر جای مانده است.

عرب در پایان خاطرنشان کرد: امسال ۳۵ میلیارد ریال بودجه از محل اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان رشتخوار به این جاده اختصاص یافت که تکمیل جاده «شعبه – سرآسیاب» طول مسیر آن را به ۵۰ کیلومتر کاهش خواهد داد.

خبرنگار: حسین خاکشور

image_printچاپ مطلب

Views: 0