عملیات احداث نخستین بیمارستان۶۴ تختخوابی زبرخان نیشابور آغاز شد
عملیات احداث نخستین بیمارستان۶۴ تختخوابی زبرخان نیشابور آغاز شد

عملیات احداث نخستین بیمارستان ۶۴ تختخوابی در شهرستان زبرخان، نزدیکی نیشابور با نام شهید حاج قاسم سلیمانی عصر روز پنجشنبه همزمان با هفته دفاع مقدس و با حضور استاندار خراسان رضوی آغاز شد.

به گزارش اختر شرق؛ یعقوبعلی نظری در این مراسم گفت: کمبود سرانه بیمارستانی و بهداشتی یکی از مشکلات استان است، به‌طوری‌که بیش از سه هزار تخت بیمارستانی در خراسان رضوی باید ایجاد شود تا فاصله استان با میانگین کشوری در این زمینه کاهش پیدا کند.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: ساخت این بیمارستان با همیاری و مشارکت افراد نیکوکار انجام می‌شود که این اقدام دارای اجر معنوی است، زیرا مردم در شرایط سخت به این مراکز مراجعه می‌کنند و شما در ثواب به آرامش رساندن آن‌ها شریک خواهید بود.

نماینده عالی دولت سیزدهم در خراسان رضوی اظهار کرد: نهضت مدرسه‌سازی نیز با کمک خیران می‌تواند سرانه آموزشی را نیز افزایش دهد تا عقب ماندگی موجود نیز برطرف شود.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه از هر بهانه و دلیلی که فرصت شود تا در جمع مردم برای خدمتگزاری حاضر شوم دریغ نخواهم کرد، عنوان کرد: در دوره دفاع مقدس انجام این وظیفه به‌گونه‌ای و اکنون در سنگری دیگر به خدمتگزاری برای رفاه و آسایش مردم در خدمت هستیم.

نظری در پایان گفت: در طرح ملی مسکن و در مناطق زیر صد هزار نفر جمعیت، زمین در اختیار افراد متقاضی قرار می‌گیرد که امروز در جلسه شورای برنامه ریزی استان، زمین برخی از این مناطق به تصویب رسید. به هر حال تحقق کارها نیاز به پیگیری دارد و همیاری مسئولان شهرستان‌ها و مردم در بهتر نتیجه دادن طرح‌ها موثر است.

image_printچاپ مطلب

Views: 21