علت عمده انصراف‌ها از نهضت ملی مسکن خراسان رضوی اشتباه در انتخاب شهر بوده است
علت عمده انصراف‌ها از نهضت ملی مسکن خراسان رضوی اشتباه در انتخاب شهر بوده است

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: علت عمده انصراف‌ها از طرح نهضت ملی مسکن، اشتباه در انتخاب شهر مورد تقاضا بوده که از ثبت نام انصراف داده‌اند و سپس دوباره وارد سامانه ثبت نام شده و شهر را اصلاح کرده‌اند.

به گزارش اختر شرق؛ محمد علی منصوری در این باره عنوان کرد: از دیگر دلایل انصراف متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی، ویرایش و تغییر محل اجرای پروژه یا شهر، عدم تمکن مالی در بازپرداخت تسهیلات بانکی، عدم احراز شرایط در زمان ثبت نام و نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه بوده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۳۸۵ هزار نفر از کل شهرهای خراسان رضوی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد حدود ۳۰ هزار نفر انصراف داده اند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی با بیان اینکه از مجموع ثبت نامی‌های طرح نهضت مسکن در استان ۲۸۱ هزار نفر واجد شرایط اولیه بودند که از این تعداد ثبت نام ۹۸ هزار نفر نهایی و قطعی شده است، عنوان کرد: تعداد واحدهایی از طرح نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی که تاکنون تامین زمین برای آن‌ها قطعی شده، ۱۴۰ هزار واحد است و عملیات اجرایی ۴۰ هزار واحد نیز آغاز شده است.

منصوری بیان کرد: شیوه ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی مزبور به دو روش گروه ساخت توسط مردم و انبوه‌سازی است که پیشرفت اجرایی آن‌ها از مرحله پی کنی تا نازک کاری است به طوری که در شهرهای سبزوار، گناباد و فریمان به مرحله نازک کاری رسیده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در خصوص روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مشهد گفت: ساخت واحدهای مسکونی این طرح در شهرک مهرگان در حال اجراست و در شهرک «پردیس انقلاب» سیدی در مرحله طراحی و گذراندن تشریفات اداری و قانونی است.

لازم به ذکر است؛ سهم خراسان رضوی از چهار میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در کشور، ساخت ۴۰۰ هزار واحد شهری و روستایی طی چهار سال است.

image_printچاپ مطلب

Views: 56