شورای فرهنگ عمومی یک پارلمان مشورتی است
شورای فرهنگ عمومی یک پارلمان مشورتی است

فرماندار تایباد عنوان کرد: شورای فرهنگ عمومی یک پارلمان مشورتی است که مسائل فرهنگی را ساماندهی و پیگیری می کند.

فرماندار تایباد عنوان کرد: شورای فرهنگ عمومی یک پارلمان مشورتی است که مسائل فرهنگی را ساماندهی و پیگیری می کند.

به گزارش اختر شرق؛ چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان تایباد به ریاست حجه الاسلام‌ملکی خطیب جمعه تایباد برگزار شذ و موضوعات مربوط به حوزه تخلفات اجتماعی مورد بحث قرار گرفت.

محسن سیاح، فرماندار شهرستان تایباد در این جلسه با اشاره به اینکه تداوم ماندگاری عزاداری امام‌ حسین (ع ) را دو ویژگی سبب شده است، نخست اصلاح امت و دومین ویژگی مردمی بودن آن است، اظهار کرد:  حرکت بزرگ امام حسین (ع) باعث شد بسیاری از ادیان و مکاتب ایشان را رهبر و مبارزی آزاده برای خود معرفی کنند.

سیاح با بیان این مطلب که تمامی دستگاه های شهرستان جهت برپایی مراسم ایام محرم مشارکت دارند تا مراسم به بهترین وجه برگزار شود، عنوان کرد: شورای فرهنگ عمومی یک پارلمان مشورتی است که مسائل فرهنگی را ساماندهی و پیگیری می کند و خوشبختانه از دوره حضور حجه الاسلام ملکی، با حمایت های ارزشمند مولانا توکلی، مسیر خوبی در پیش گرفته شده و موارد بصورت تخصصی مورد بحث قرار گرفته است.

فرماندار تایباد در خصوص آسیب های اجتماعی گفت: کمیته ای مرکب از دستگاه ها و مردم شهرستان باید شکل گیرد و پیشنهادات این کمیته به صحن شورا جهت بررسی ارائه شود.

وی در بحث نزاع ها عوامل‌ مختلفی را دخیل دانست و گفت: پایین آمدن آستانه تحمل مردم، اشتغال، تصمیم گیری های آنی و لحظه ای، اعتیاد، خلا های قانونی که بیان شد در جلسه، فضای مجازی، تغییر سبک زندگی و نقش خانواده از این عوامل هستند و باید بررسی و آسیب شناسی شود؛ کار پژوهشی بهزیستی باید با عوامل‌ میدانی مصاحبه و نتیجه به شورا اعلام شود.

فرماندار تایباد در پایان گفت: موضوع فرهنگی، یک کار زمانبر است، باید در کار‌ پژوهشی آسیب شناسی شود و بر‌ روی عوامل کار شود، آن بخشی هم که در حوزه شورای تامین باشد، با قدرت وارد عمل‌ خواهد شد و با مخلان امنیت برخورد خواهد شد.

image_printچاپ مطلب

Visits: 2