شهید گمنام نام دار تایباد
شهید گمنام نام دار تایباد

مراسم تعویض سنگ مزار شهید اصغر سمیعی، شهید گمنام تازه شناسایی‌شده شهر تایباد برگزار شد.

مراسم تعویض سنگ مزار شهید اصغر سمیعی، شهید گمنام تازه شناسایی‌شده شهر تایباد برگزار شد.

به گزارش اختر شرق؛ شهید اصغر سمیعی، جمعی لشکر ۸۸ زاهدان مدت‌ها بود در کسوت گمنامی مهمان شهر تایباد بود و اینک پس از گذشت ۳۲ سال از شهادتش و ۹ سال از شناسایی به عنوان شهید گمنام، به آغوش خانواده‌اش بازگشت.

در مراسمی که به همین مناسبت با حضور اقشار مختلف مردم‌ تایباد و خانواده شهید برگزار شد، با موافقت خانواده این شهید سنگ مزار شهید سمیعی تعویض و وی مهمان دائمی تایباد گردید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ملکی امام‌جمعه شهرستان تایباد در این مراسم با تقدیر از نگاه عارفانه و شکوه کم‌نظیر مردم مسلمان تایباد در مراسم خیرمقدم به خانواده شهید سمیعی اظهار کرد: در حریم دفاع از وحی، شهادت درراه خدا، اوج عروج انسان به درگاه پروردگار است، بنابراین شهید بهترین مردن را انتخاب می‌کند تا جامعه بهترین زیستن را تجربه کند.

وی افزود: انبیای الهی، اولیای دین و عرفا آمدند تا اینکه بشر بنده خداوند باشد و بس، نه بنده دنیا و هوس.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام نجمی پور امام‌جمعه شهرستان سرایان استان خراسان جنوبی به‌عنوان مهمان موطن شهید سمیعی اظهار داشت: خیلی از مردم برای چگونگی رفتن خود دغدغه ندارند، شهدا با عشق و علاقه و کسب اجازه از پدر و مادر خود به این میدان پا گذاشتند و برای شهادت خود لحظه‌شماری می‌کردند.

حجت‌الاسلام نجمی پور بابیان اینکه کسی اگر دل‌بسته دنیا شد، دل کندن از این دنیا برای او سخت می‌شود، گفت: در جبهه‌ها بودند کسانی که قبل از عملیات به‌عکس پدر، مادر، همسر و فرزندانشان نگاه نمی‌کردند که مبادا دل‌بسته و وابسته شوند، لذا شهدای ما افتخار همه ایرانیان هستند.

تایباد در ۲۲۰ کیلومتری جنوب مشهد مقدس و ۱۸ کیلومتری مرز دوغارون واقع‌شده است و از آن به‌عنوان سمبل وحدت بین مذاهب یاد می‌شود، قرن‌هاست مردم مسلمان این شهرستان با وحدت و یکدلی در کنار هم زیسته‌اند و برخی نیز با پیوند مبارک ازدواج بر استحکام این وحدت افزوده‌اند.

image_printچاپ مطلب

Views: 0