سه خواسته مهم مردم تایباد از فرماندار
سه خواسته مهم مردم تایباد از فرماندار

خطیب جمعه اهل سنت تایباد در خطبه‌های نماز جمعه به تشریح خواسته‌های مهم مردم شهرستان تایباد از فرماندار پرداخت.

خطیب جمعه اهل سنت تایباد در خطبه‌های نماز جمعه به تشریح خواسته‌های مهم مردم شهرستان تایباد از فرماندار پرداخت.

به گزارش اختر شرق؛ مولانا توکلی خطیب جمعه اهل سنت تایباد در خطبه‌های نماز جمعه در تشریح اسماءالحسنی، به نام مبارک الشهید اشاره کرد و گفت: خداوند تبارک‌وتعالی بر همه اعمال هستی شاهد و ناظر است و حضور و مشاهده پروردگار بدون واسطه است.

وی با اشاره به داستان حضرت یوسف (ع) و زلیخا گفت: حضرت یوسف در آن لحظه گفت: خداوند من در اینجا شاهد و ناظر است و من شرم دارم در مقابل او دست به گناه بزنم.

مولانا توکلی در بیان معنای لغوی الشهید اظهار کرد: شهید به معنای آگاه است و به‌اندازه ذره‌ای از او پنهان نیست و خداوند بدان آگاهی دارد و هیچ‌چیزی در هستی وجود ندارد که خود را چه ظاهری و چه باطنی از مقابل پروردگار دور کند. خداوند متعال هر شی‌ء را با تفصیل می‌شناسد و از گذشته و آینده آن آگاه است. خداوند ذاتی است که کوچک‌ترین موجود هستی را در اعماق زمین می‌بیند و روزی او را به او می‌رساند، اما انسان غافل هر گناهی انجام می‌دهد و گمان می‌کند کسی او را نمی‌بیند، زهی خیال باطل.

وی گفت: در کنار هر انسان، مأموری است که هر عمل انسان را ثبت می‌کند و هیچ‌چیزی در این عالم ضایع نمی‌شود، بلکه در نزد خداوند محفوظ می‌شود و روز حساب‌وکتاب، پرونده اعمال انسان گشوده می‌شود، بنابراین بدانید که خداوند متعال شاهد و ناظر است و شهادت خداوند اصل همه شهادت‌ها است.

امام‌جمعه اهل سنت تایباد خداوند را عالم به همه اعمال دانست و بابیان اینکه خداوند آگاه‌ترین و بزرگ‌ترین شاهدان است، گفت: در کنار این‌ها، خداوند عادل‌ترین شاهدان است، علیه هیچ‌کس به ظلم شهادت نمی‌دهد و راست‌گوترین شاهدان است، ذاتی که بر عرش خود قرار دارد و بر همه‌چیز اشراف دارد و شهادت او نه بر حدس و گمان، بلکه بر اساس روئیت، مشاهده، تدبیر و قدرت است.

توکلی افزود: ازجمله جلال این نام مبارک این است که به نفس خود شهادت می‌دهد، لا اله الا هو، شهادت می‌دهد که جز او هیچ پروردگاری نیست، هیچ یاری گری نیست و علاوه بر پروردگار، ملائک آسمان نیز بر همین شهادت می‌دهد.

وی افزود: خداوند متعال بر ایمان مؤمنین و مظلوم شهادت می‌دهد، این دنیا مظلوم صدایش به‌جایی نمی‌رسد زیرا ظالم چند لات و قلدر دور خود دارد و کسی جرئت پرسش از او را ندارد، همین اختلاس گران را نگاه کنید که چطور در این کشور، تمام ثروت جامعه را می‌خورند و راحت از کشور خارج می‌شود، اما خداوند است که شهادت می‌دهد علیه ظالم و او یاور مظلومان است و طرف و دشمن ظالمان، قلدران و اختلاس گران است، این شهادت خداوند متعال تقاضای نصرت دارد.

امام‌جمعه اهل سنت تایباد عنوان کرد: روزی می‌رسد که خداوند ظالمان را بر سر جای خود می‌نشاند، برخی از این مهره را می‌بینید، قوه قضائیه چطور محکوم می‌کند و اعدام یا حبس‌های طویل مدت می‌کند و اموال را به بیت‌المال برمی‌گرداند، هرچند برخی دیگر فرار می‌کنند. این سرنوشت همه ظالمان جهان است و شهادت خداوند بر عدالت و صداقت است و حق مظلومان را می‌گیرد، گاهی در همین دنیا و گاه در آخرت حق مظلومان را می‌گیرد.

وی در بخش دیگر خطبه‌های این هفته با تبریک انتصاب فرماندار شهرستان، گفت: از فرماندار تایباد توقع خدمت داریم، علی‌الخصوص چند خدمت که برای شهرستان ما بسیار مهم است.

امام‌جمعه اهل سنت تایباد تصریح کرد: نخست، در بحث اشتغال، چراکه تایباد بیکار زیاد دارد و توقع داریم در حوزه اشتغال تمرکز بیشتری کنند، ظرفیت‌های خوبی داریم که می‌توانند بر روی آن فعالیت کنند. تقاضای ما فعال کردن بخش صنعت شهرستان تایباد است.

وی ادامه داد: شهرک صنعتی ما چندین سال است باوجود تهیه زیرساخت‌های لازم، متأسفانه فعال نیست و نیاز داریم که این شهرک فعال شود.

توکلی در بیان دومین خواسته مهم مردم تایباد، گفت: دو بانده کردن جاده تایباد به تربت‌جام است، این جاده، جاده مرگ است؛ نماینده مجلس گفتند که ۱۰۰ میلیارد تومان این جاده اعتبار دارد اما پرداخت‌نشده است، امیدواریم با درایت و مدیریت فرماندار محترم شهرستان این مبلغ جذب شود تا خانواده‌ای دیگر داغدار نشود.

امام‌جمعه اهل سنت تایباد سومین خواسته را منطقه ویژه خواند و مطرح کرد : از آقای فرماندار توقع داریم نیازهای منطقه برای توسعه را تأمین کنند، خبری از اجرایی شدن فاز دوم نیست و امیدواریم سهم مردم شهرستان تایباد از مرز و منطقه ویژه به‌طور کامل دریافت شود و درصورتی‌که بتوانند این منطقه را منطقه آزاد تجاری کنند، نورعلی نور است.

توکلی در پایان گفت: منطقه ویژه می‌تواند در حوزه اقتصاد و اشتغال به شهرستان کمک کند و امیدواریم با مدیریت جناب مهندس سیاح، این مهم محقق شود.

image_printچاپ مطلب

Visits: 1