سرپرست ستاد انتخابات استان: ثبت نام نهایی ۱۶۱۰۸ نفر در انتخابات شوراهای روستا طی هفت روز
سرپرست ستاد انتخابات استان: ثبت نام نهایی ۱۶۱۰۸ نفر در انتخابات شوراهای روستا طی هفت روز

سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی از ثبت نام نهایی ۱۶۱۰۸ نفر در انتخابات شورای روستا طی هفت روز نام‌نویسی خبر داد و گفت: آخرین آمار ثبت نام کنندگان متعاقبا اعلام خواهد شد.

به گزارش اختر شرق؛ محمدعلی نبی‌پور با بیان این مطلب اظهار کرد: از این تعداد ۵۳۸ نفر در روز اول، ۱۱۰۶ نفر در روز دوم، ۱۴۷۵ نفر در روز سوم، ۱۷۵۶ طی روز چهارم، ۷۷۷ نفر در روز پنجم، ۳۰۹۲ نفر در روز ششم و ۷۳۶۴ نفر در روز هفتم ثبت نام کردند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: از مجموع داوطلبان ۱۵۱۰۳ نفر مرد، ۱۰۰۵ نفر زن و ۲۰۴۳ نفر ایثارگر هستند.

نبی‌پور به تحلیل وضعیت تحصیلی داوطلبان پرداخت و گفت: بیشترین تعداد داوطلبان دارای تحصیلات ابتدایی با جمعیت ۸۲۲۸ نفر و کمترین دارای تحصیلات دکتری به تعداد ۹ نفر هستند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با اشاره به اینکه، ۵۱۷۵ نفر از ثبت‌نام کنندگان کشاورز و ۶۸۸۴ نفر دارای شغل آزاد می‌باشند که نسبت به سایر مشاغل در اولویت تعدادی قرار دارند، اعلام کرد: از این تعداد داوطلب بیشترین تعداد دارای رده‌ی سنی ۴۱ تا ۴۵ سال و ۳۶ تا ۴۰ سال به ترتیب با تعداد ۲۷۸۸ و ۲۶۹۸ نفر است.

نبی‌پور با بیان اینکه ۳۲ درصد از داوطلبان دارای سابقه نمایندگی در شوراهای اسلامی دوره‌های گذشته هستند، عنوان کرد: ۱۱۰۲۷ نفر نیز برای اولین بار در انتخابات حضور پیدا می‌کنند.

image_printچاپ مطلب

Views: 0