سرانجام کلنگ پروژه کتابخانه مرکزی نیشابور زده شد
سرانجام کلنگ پروژه کتابخانه مرکزی نیشابور زده شد

سرانجام پس از سال‌ها انتظار، کلنگ پروژه کتابخانه چندمنظوره مرکزی نیشابور با حضور مسئولان استانی و محلی در این شهر زده شد.

سرانجام پس از سال‌ها انتظار، کلنگ پروژه کتابخانه چندمنظوره مرکزی نیشابور با حضور مسئولان استانی و محلی در این شهر زده شد.

به گزارش اختر شرق؛ امام‌جمعه نیشابور در مراسم کلنگ زنی کتابخانه مرکزی نیشابور در ضلع شرقی بوستان ارغوان این شهر، اظهار کرد: ادیان آسمانی و ائمه ما را به کتاب خواندن فراخوانده‌اند و خواسته‌اند که ما به کتاب و کتاب‌خوانی اهمیت ویژه‌ای قائل شویم.

حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی افزود: تمام کتاب‌ها به‌غیراز قرآن تحریف‌شده و ما باید اهل کتاب باشیم چون دستور خداوند است و ائمه ما در طول تاریخ به پیروان و شاگردان خود گوشزد می‌کردند که جزو اهل کتاب باشند.

‌رئیس شورای فرهنگ عمومی نیشابور با اشاره به پیشینه تاریخی نیشابور درزمینهٔ کتاب و کتاب‌خوانی، یادآور شد: درزمانی که در بسیاری از جوامع بی‌سوادی موج می‌زد در نیشابور هزاران قلمدان مرصع وجود داشت که با در دست گرفتن قلم‌های خود، حدیث مبارک امام رضا (ع) را نوشتند.

یعقوبی بیان کرد: امیدواریم با حمایت مسئولان بودجه کتابخانه مرکزی نیشابور هر چه زودتر تأمین شود تا کتاب‌خوان‌ها از این ظرفیت استفاده کنند.

در ادامه این مراسم یک نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نیشابور درزمینهٔ ساخت کتابخانه مرکزی مشکلاتی داشت که خوشبختانه با کلنگ زنی آن، مشکلات به‌مرور با همراهی مسئولان حل‌وفصل خواهد شد.

دکتر حمید گرمابی افزود: معجزه اسلام، کتاب قرآن کریم است و توصیه‌های زیادی مبنی بر کتاب‌خوانی انجام‌شده است و ما باید ذر این زمینه در ملل دنیا سرآمد باشیم و میراث داران خوبی باشیم.

وی اظهار امیدواری کرد: کتابخانه مرکزی نیشابور بهانه‌ای باشد که جوانان به کتاب‌خوانی روی‌آورند و جوانان شهرستان متأسفانه مشکلات زیادی برای مکان مطالعه داشتند که ان‌شاءالله با افتتاح کتابخانه مرکزی نیشابور این مشکلات به حداقل برسد.

نماینده دیگر شهرستان نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: دو سال پیش ۱۶ کامیون مبلمان شهری به شهرستان نیشابور هدیه کردیم که بوستان ارغوان یکی از آن‌ها است که از این مبلمان بهره برده است.

وی ابراز کرد: کلنگی که زده می‌شود باید با حمایت مسئولان شهرستان همراه باشد و ما به دنبال این هستیم که روزی کتابخانه مرکزی نیشابور زیباترین و بهترین کتابخانه شرق کشور باشد.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر سبزیان افزود: پروژه کتابخانه مرکزی مشهد ۲۳ سال متوقف بود و درنهایت به من گفتند که وعده ندهید که افتتاح می‌کنید! پروژه ۲۳ ساله مشهد در عرض ۴ ماه با فعالیت جهادی و شبانه‌روزی افتتاح شد و باید در نیشابور روزشمار افتتاح این پروژه کتابخانه مرکزی نیشابور زده شود تا مردم مطالبه کنند.

وی بیان کرد: باید تلاش کنیم با مدیریت جهادی و همت مردم و نگرش مسئولان و رصد رسانه‌ها این پروژه در عرض ۶ ماه تا دهه فجر افتتاح شود؛ این پروژه تا دهه فجر می‌تواند افتتاح شود اگر که همه مسئولان جهادی پای‌کار این پروژه باشند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی ابراز کرد: در استان ۲۸ پروژه نیمه‌تمام داریم که تا دهه فجر افتتاح می‌شود و این به همت مسئولان استان بستگی دارد که باید با مدیریت جهادی و کار شبانه‌روزی این ۲۸ پروژه افتتاح شود.

سبزیان گفت: تنها چیزی که به مردم در شرایط بحرانی کشور امید می‌دهد کتاب است که باید از ظرفیت کتاب و کتابخانه استفاده شود.

image_printچاپ مطلب

Visits: 7