سازندگان فیلم کوتاه در نیشابور حمایت ویژه می‌شوند
سازندگان فیلم کوتاه در نیشابور حمایت ویژه می‌شوند

مسئول انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور از ارائه کمک‌های مالی بلاعوض به سازندگان فیلم کوتاه در این شهرستان خبر داد.

مسئول انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور از ارائه کمک‌های مالی بلاعوض به سازندگان فیلم کوتاه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ مسعود سلیمانی سپهر افزود: فیلم‌سازان می‌توانند فیلم‌نامه‌های فاخر و ارزشمند خود را برای داوری به انجمن سینمای جوان ارائه کنند و امسال به‌صورت ویژه از فیلم‌های کوتاه حمایت می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شورای تولید در انجمن سینمای جوان تشکیل‌شده که ایده‌ها و طرح‌های فیلم‌سازان در این شورا بررسی وبرترین‌ها برای تولید و حمایت گزینش می‌شوند.

مسئول انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور بیان کرد: فیلم‌های برتر از مراحل ابتدایی تولید تا پایان ساخت تحت مراقبت این شورای تخصصی که در استان هستند و از هنرمندان نیشابوری مهدی فرد قادری عضو این شورا هستند که از ۱۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال کمک مالی بلاعوض بهره‌مند می‌شوند.

سلیمانی سپهر یادآور شد: علاقه‌مندان و فیلم‌سازان جوان شهرستان نیشابور می‌توانند با مراجعه به سایت انجمن (production.iycs.ir) سپس به قسمت (پورتال تولید) در بخش (آیین‌نامه‌ها و فرم‌ها) رفته و پس از ثبت‌نام و دریافت کد رهگیری مخصوص و همیشگی و تائید آن در ایمیل شخصی، وارد حساب کاربری در همان سایت و همان بخش بشوند و در قسمت (ثبت طرح)، آثارشان را ارائه کنند تا پس از برسی اولیه با تشکیل شورا از فیلم‌ساز برای شورای پیچینک دعوت به عمل آید.

وی اظهار کرد: برای فیلم‌سازی ابتدا فیلم‌ساز طرح اولیه را آورده و در شورای فیلم‌نامه مطرح و مجوز داده می‌شود، سپس به فیلم‌نامه پروانه ساخت می‌دهیم که در مرحله ساخت فیلم، انجمن وظیفه حمایتی چه مادی و چه معنوی دارد.

سلیمانی سپهر تأکید کرد: برخی از فیلم‌سازان معتقدند اگر فیلمی تولید می‌شود ۱۰۰ درصد بودجه را باید انجمن تقبل کند، درصورتی‌که این‌گونه نیست زیرا اگر انجمن کل بودجه را بدهد در این صورت مالکیت فیلم متعلق به انجمن سینمای جوان ایران می‌شود در بخش نیمه‌حرفه‌ای نیز به فراخور امکانات و تجهیزات موجود در دفتر تا سقف ۲۰ میلیون ریال حمایت بلاعوض می‌شود.

 مسئول انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: دفتر انجمن سینمای جوان نیشابور با برگزاری هفتگی پاتوق فیلم کوتاه هر هفته یکشنبه‌ها ساعت ۱۸ در مجتمع امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به نمایش و نقد بررسی رایگان برای تمامی علاقه‌مندان حوزه فیلم کوتاه می‌کند.

image_printچاپ مطلب

Visits: 4