زعفرانکاران خراسان رضوی ۱۹ تن محصول خود را تحویل دولت دادند
زعفرانکاران خراسان رضوی ۱۹ تن محصول خود را تحویل دولت دادند

مدیرسازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: درقالب اجرای طرح خرید حمایتی زعفران، زعفرانکاران این استان تا کنون ۱۹ تن محصول خود را تحویل دولت دادند.

به گزارش اختر شرق و به نقل از ایرنا؛ آرش آوان در این باره عنوان کرد: در قالب این طرح که از هفتم آبان ماه امسال آغاز شده و تا اوایل بهمن ادامه دارد تاکنون این میزان زعفران تحویل شده که نشان از اعتماد کشاورزان دارد.

وی با اشاره به پروسه زمان‌بر آزمایش و اعتبارسنجی محصول تحویلی و سپس تعیین نوع آن برای ارزش‌گذاری و خرید نهایی، مطرح کرد: تا کنون حدود چهار تن از کل محصول تحویلی تعیین رده و قیمت شده است.

مدیرسازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: خرید حمایتی زعفران توسط دولت در قالب پنج نوع محصول در ۱۱ مرکز انجام می‌شود و بر اساس دستورالعمل اعلامی، نگین زعفران به ازای هر کیلوگرم ۴۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، شبه نگین ۳۳ میلیون تومان، پوشال مرغوب ۳۲ میلیون تومان، پوشال معمولی ۳۱ میلیون تومان و زعفران دسته‌ای یا «دسته پیچ» ۲۵ میلیون تومان خریداری می‌شود.

آوان در پایان گفت: پس از آن که نوع زعفران را آزمایشگاه تعیین کرد ۳۰ درصد بهای محصول به کشاورز پرداخت و ۷۰ درصد دیگر هم در بازه زمانی سه ماهه انجام می‌شود.

image_printچاپ مطلب

Visits: 53