روایت های اورژانس تربت جام از تماس های دروغین و ماموریت های کاذب
روایت های اورژانس تربت جام از تماس های دروغین و ماموریت های کاذب

تماس های دروغین با اورژانس ۱۱۵ ماموریت های کاذب را به همراه دارد وگاهی همین تماس های دروغین جان بیماری نیازمند به اقدامات اورژانسی را به خطر می اندازد. نجات جان انسان گاه به ثانیه ها بستگی دارد که در صورت ارائه نشدن به موقع اقدامات امدادی – درمانی ، به صدمات جانی و نیز مشکلات دیگر برای بیمار منجر می شود.

تماس های دروغین با اورژانس ۱۱۵ ماموریت های کاذب را به همراه دارد وگاهی همین تماس های دروغین جان بیماری نیازمند به اقدامات اورژانسی را به خطر می اندازد. نجات جان انسان گاه به ثانیه ها  بستگی دارد که در صورت ارائه نشدن به موقع اقدامات امدادی – درمانی، به صدمات جانی و نیز مشکلات دیگر برای بیمار منجر می شود.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشکده علوم پزشکی تربت جام از ماموریت های کاذبی که درپی تماس های دروغین با ۱۱۵ رخ می دهد روایت هایی دارد و در این زمینه به خبرنگار اخترشرق می گوید: تعداد  9 هزار  و ۵۶۰ تماس در سه ماه نخست سال ۹۸  با اورژانس ۱۱۵ این شهرستان ثبت شده است که از این میزان تماس ثبت شده  50 درصد مزاحمی و غیر مرتبط بوده به نحوی که خط تماس را اشغال و امکان تماس برای افراد نیازمند خدمات  اورژانسی را نیز سلب کرده است.

دکتر هومن محمد زاده ادامه داد: ماهانه حداقل سه تا پنج آمبولانس به دنبال مزاحمت ها و ماموریت های کاذب به مکان های مختلف شهر اعزام می شود، چون مبنای دریافت تماس با ۱۱۵ بر اصل صداقت ونجات جان بیمار است، البته در این بین معمولا ۱۵۰ تماس در ماه فقط برای مشاوره پزشکی است و توسط کارشناسان راهنمایی های لازم صورت می گیرد.

وی بیان کرد: کاش افراد مزاحم قبل از ایجاد مزاحمت یک لحظه خودشان را به جای فرد بیمار و خانواده وی بگذارند زیرا به علت مزاحمت دیگران ، کادر درمانی به ماموریت دروغین می روند و نمی توانند به موقع بر بالین بیمار حاضر شوند و جان بیمارشان به خطر می افتد.

محمدزاده تصریح کرد: بر اساس قانون کیفری، مرتکب جرم مزاحمت تلفنی علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات در صورت شکایت شاکی، به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد که بر مبنای موضوع ماده۶۴۱ قانون مجازات اسلامی است و در صورت گذشت شاکی، تعقیب کیفری و اجرایی مجازات متوقف نخواهد شد، به دلیل این که این جرم از جرایم عمومی است و ماده ۷۲۷ قانون مجازات اسلامی این جرم را در شمار جرایم قابل گذشت احصا نکرده است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشکده علوم پزشکی تربت جام تاکید کرد: برخی افراد که مبادرت به ایجاد مزاحمت می کنند بدانند گاهی نجات جان انسانی به ثانیه ها بستگی دارد ، این ثانیه ها را هدر ندهید، مراقب باشید با این اقدام مخرب جان انسانی را به خطر نیندازید.

image_printچاپ مطلب

Visits: 6