رفع مشکلات شهرستان خوشاب در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شد
رفع مشکلات شهرستان خوشاب در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شد

فرماندار خوشاب با اشاره به بارندگی‌های ۴۸ ساعت گذشته در این شهرستان گفت: رفع مشکلات شهرستان در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شد.

امان الله خدمتگزار فرماندار خوشاب در گفتگو با اختر شرق با اظهار اینکه مدیریت اداره برق خوشاب با تشکیل سه گروه عملیاتی جهت رفع خاموشی‌های ناشی از بارندگی‌های شدید و سیل به محل قطعی خطوط برق اعزام شدند، گفت: با توجه به شدت باران، طوفان، سیل و رعد و برق بعضاً برخی از روستاها دچار مشکلاتی از جمله قطع سر خط برق، سیم پارگی، باز شدن سیم‌های مسیر اصلی خطوط برق در بخش فشار متوسط و نفوذ آب به داخل تابلوی توزیع برق، شده بودند. همه این موارد با توجه به پراکندگی منطقه و بعد مسافت از مرکز شهرستان، توسط نیروهای اتفاقات برق شهرستان در کوتاه‌ترین زمان رفع شد.

وی با بیان اینکه بارش باران بر اساس گزرش‌های هواشناسی ادامه دارد، گفت:  برآورد خسارات  بخش کشاورزی در روزهای آینده بعد از بررسی کامل خسارت‌ها اعلام خواهد شد.

خدمتگزار با اشاره به اینکه براثر بارش‌های شدید شب گذشته و امروز راه برخی مناطق در دره یام مسدود شده بود، افزود: با تلاش تیم راهداری این مسیرها به صورت کامل بازگشایی شدند و مشکل آبگرفتگی روستای فوجی نیز با اعزام تیم راهداری به محل برطرف شد.

نماینده عالی دولت در خوشاب با اشاره به خسارت وارد شده به برخی از منازل روستایی، تصریح کرد: به کلیه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است خسارت احتمالی در حوزه‌های مختلف را بررسی و آن را اعلام کنند.

قطعی آب در روستاهای خوشاب و نیشابور

 همچنین مدیر آبفای روستایی شهرستان خوشاب با اشاره به اینکه مجتمع بینالود ۲۴ روستا را در شهرستان خوشاب و نیشابور آبرسانی می‌کند. به خبرنگار اختر شرق گفت: به علت شکستگی لوله آب اصلی مجتمع آبرسانی بینالود به روستاهای شهرستان خوشاب و نیشابور در مسیر راه توسط شرکت گاز و عدم امکان ترمیم لوله‌ها به علت جاری شدن سیلاب و  تردد وسایل نقلیه تا اطلاع ثانوی آب سه روستا از سمت خوشاب وبخشی از روستاهای شهرستان نیشابور نیشابور قطع است.

جعفر اسماعیل نیا با اظهار اینکه مردم نگران طولانی شدن قطعی آب نباشند و با تمام شدن آب مخازن آبرسانی با تانکر آغاز خواهد شد، عنوان کرد: به علت شکستگی لوله آب با سایز ۲۵۰ خط انتقال آب در منطقه کلیدر به گلبین (در شهرستان نیشابور) تا اطلاع ثانوی آب سه روستای یام، گل گنبد و دیوانگاه  در شهرستان خوشاب قطع  است.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 24