رئیس بهزیستی قوچان: ایجاد اشتغال برای ۲۵۰مددجو با بهره گیری از تسهیلات ارزان قیمت
رئیس بهزیستی قوچان: ایجاد اشتغال برای ۲۵۰مددجو با بهره گیری از تسهیلات ارزان قیمت

رئیس بهزیستی شهرستان قوچان گفت: بهزیستی قوچان در سال ۹۹ موفق شده است به کمک تسهیلات ارزان قیمت حمایتی، ۲۵۰ مددجو در بخش‌های اجتماعی و توانبخشی را به کار سالم و مفید مشغول سازد.

به گزارش اختر شرق؛ ربابه خلیل‌آبادی رئیس اداره بهزیستی شهرستان قوچان با بیان اینکه برای این تعداد اشتغال بیش از ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار از طریق بانک‌های عامل به مددجویان وام پرداخت شده است، عنوان کرد: این اشتغال‌ها ۶۵ درصد در روستا و ۳۵ درصد در شهر محقق شده است.

وی ادامه داد: همچنین ۵۲ مددجو در نزد کارفرمایان متعهد و انسان‌دوست مشغول کار شده‌اند که بابت حق بیمه کارفرمایی این مددجویان و ترمیم و ارتقای کارآیی آن‌ها ۲۵ میلیون تومان پرداخت گردیده است.

خلیل‌آبادی با اشاره به اینکه برای آماده‌سازی شغلی مددجویان با کمک اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان، ۳۰ مددجو دوره‌های آموزش فنی از جمله قالی بافی و گلیم بافی را گذرانده و گواهینامه‌های مربوط را نیز دریافت کرده‌اند، تأکید کرد: با وجود محدودیت‌های کرونایی، موفق شدیم برای ۳۰ نفر از مددجویان فارغ‌التحصیل دانشگاه در مراکز مثبت زندگی، مراکز ترک اعتیاد و مراکز مشاوره، ایجاد شغال داشته باشیم.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 49