رئیس اداره اوقاف ناحیه دو مشهد: نگاه سازمان بازآفرینی به بافت فرسوده منفعت طلبانه است
رئیس اداره اوقاف ناحیه دو مشهد: نگاه سازمان بازآفرینی به بافت فرسوده منفعت طلبانه است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو مشهد در مجوزی که ویژه‌ی بافت‌های فرسوده صادرشده، اوقاف ۷۰ درصد از حقوق وقف را به نفع مردم تخفیف داده است ولی نگاه منفعت طلبانه و درآمد محور سازمان بازآفرینی به بافت‌های فرسوده، مانع از پیشرفت امور است.

به گزارش اختر شرق؛ ابراهیم صفر زاده، رئیس اداره اوقاف ناحیه دو مشهد گفت: بیشترین توفیقات شهرداری، در بازآفرینی بافت فرسوده مشهد در مناطقی صورت گرفته که اراضی آنجا وقفی بوده‌اند و متولیان موقوفات همواره با نگاه گره‌گشایی از مشکلات مردم و موقوف علیهم، در مسائل شهری تعامل داشته‌اند.

وی افزود: در خصوص بافت آب‌کوه، چند نوبت با شهرداری توافقات کتبی و قطعی انجام‌شده ولی متأسفانه تاکنون اراده‌ای در شهرداری برای انجام تعهدات وجود نداشته و توافقات صرفاً روی کاغذ باقی‌مانده است.

رئیس اداره اوقاف ناحیه دو مشهد تصریح کرد: در مجوزی که ویژه‌ی بافت‌های فرسوده صادرشده، اوقاف ۷۰ درصد از حقوق وقف را به نفع مردم تخفیف داده است ولی نگاه منفعت طلبانه و درآمد محور سازمان بازآفرینی به بافت‌های فرسوده، مانع از پیشرفت امور است.

صفر زاده اظهار کرد: اگر سازمان بازآفرینی، نفس احیای بافت فرسوده را به نفع شهر و مردم بداند، انتظارات درآمدی را از این مناطق کم کرده و تخفیفات مندرج در قانون حمایت از احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده را به نفع مردم اعمال کند، شاهد جهش در بازآفرینی بافت‌های فرسوده خواهیم بود…

 وی افزود: کمتر از ۱۰ درصد از اراضی اوقافی در بافت فرسوده واقع‌شده است.

رئیس اداره اوقاف ناحیه دو در پایان گفت: سازمان بازآفرینی، سازمانی است که خودش نیاز به بازآفرینی دارد و تا نگاه درآمد محور در سازمان بازآفرینی اصلاح نشود، بافت فرسوده در مشهد چه در ۱۰ درصد اراضی اوقافی و چه ۹۰ درصد غیر اوقافی تغییر چندانی نخواهد داشت.

خبرنگار: سمانه جعفری

image_printچاپ مطلب

Visits: 134