دوره نماز کلید بهشت در تایباد برگزار شد
دوره نماز کلید بهشت در تایباد برگزار شد

مراسم افتتاحیه دوره نماز کلید بهشت با حضور رئیس اداره واگذاری ها و مشارکت های معاونت سواد آموزی خراسان رضوی و مسئولین شهرستان تایباد در محل سالن سروش این شهرستان برگزار شد.

مراسم افتتاحیه دوره نماز کلید بهشت با حضور رئیس اداره واگذاری ها و مشارکت های معاونت سواد آموزی خراسان رضوی و مسئولین شهرستان تایباد در محل سالن سروش این شهرستان برگزار شد.

به گزارش اختر شرق؛ محمود آریامنش، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان تایباد در این جلسه که با حضور معلمین اداره سواد آموزی شهرستان تایباد برگزار شد، اظهار کرد: نماز کلید ورود به فروع دین است، کلید بهشت است و زمانی که ما بتوانیم با توجه به نماز بپردازیم و آن را سرمنشا زندگی قرار دهیم ما را در اجرای فرامین الهی یاری خواهد کرد.

مدیر اداره آموزش و پرورش تایباد قیام حسین بن علی (ع) را برای برپایی نماز دانسته و گفت: با خون سیدالشهدا نماز پابرجا ماند و موجب شد پس از سال ها انقلاب ما با استعانت از آن قیام محقق شد.

وی افزود: تمام آینده و سعادت آینده ما به اقامه نماز مربوط می شود.

علی حیدری، رئیس اداره سوادآموزی آموزش و پرورش تایباد نیز با اشاره به اینکه از سه سال پیش کلید شورای نماز در شهرستان زده شد، عنوان کرد: تشکیل شورای نماز در شهرستان، تکمیل دورخوانی قرآن و بیش از ۳۰ دورخوانی از فعالیت های این شورا است.

وی خاطرنشان کرد: افتتاحیه دوره «نماز کلید بهشت» در تایباد برگزار شد تا طی این دوره ها آموزش های لازم به مربیان ارائه شود و تمام استان خراسان رضوی نیز، در این دوره برگزار خواهد شد.

مولانا توکلی، امام جمعه اهل سنت تایباد نیز این مراسم با اشاره به اینکه اهمیت نماز، مطرح کرد: باید در مدارس و بین دانش آموزان برای توجه به نماز و آگاهی به نماز آموزش داده شود؛ تکلیف است که حتما دانش آموزان را جهت اقامه نماز تشویق نمایید.

استاد حوزه علمیه احناف گفت: نماز به عنوان ارتباط با خدا، مهمترین وظیفه هر فرد است و امیدوارم آموزش دهندگان در امر این آموزش تمام تلاش خود را مبذول دارند.

حجت الاسلام مهاجرانی، نماینده ولی فقیه و کارشناس واگذاری ها و مشارکت های اداره سوادآموزی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: امام حسین (ع) در بحبوحه جنگ نماز را در اول وقت به جا می آورند، بجاست ما در این امنیتی که موجود است نماز را با خلوص به جای آورید، نماز اول وقت را از دست ندهیم.

نماینده ولی فقیه در ارتباط با دوره نماز کلید بهشت گفت: این برنامه با پیشنهاد حاج آقا قرائتی مطرح شده و بناست در تمام کشور به اجرا در آید که در مباحث احکام نماز و قرائت نماز اجرا می شود.

حجت الاسلام مهاجرانی در پایان ضمن تشکر از ائمه جمعه و جماعات و مسئولین شهرستان تشکر کرد و افزود: امیدواریم که در شهرستان تایباد در این دوره کار خاصی را مشاهده کنیم و در پایان دوره هم گواهینامه های معتبر به شرکت کنندگان اهدا خواهد شد.

لازم به ذکر است در پایان مراسم افتتاحیه از برخی فعالان حوزه سوادآموزی تجلیل شد و شرکت کنندگان از کلاس های این دوره به مدت سه روز استفاده خواهند کرد.

image_printچاپ مطلب

Views: 7