دستگیری عامل کلاه‌بردار حرفه‌ای در مشهد
دستگیری عامل کلاه‌بردار حرفه‌ای در مشهد

جانشین فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی از دستگیری عامل کلاه‌بردار حرفه‌ای در مشهد خبر داد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی از دستگیری عامل کلاه‌بردار حرفه‌ای در مشهد خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ سرهنگ ابراهیم قربان زاده جانشین فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: در پی وصول خبری مبنی بر اینکه فردی سودجو با تماس و به بهانه ارسال جهیزیه رایگان، از چند شهروند تقاضای پرداخت وجه به‌عنوان پول باربری کرده و با همین شیوه از تعدادی زیادی مالباخته کلاه‌برداری کرده است، پی گیری موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

جانشین فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی عنوان کرد: کارآگاهان پلیس با انجام تحقیقات گسترده دریافتند که فرد کلاه‌بردار با شناسایی افراد بی‌بضاعت با آنان تماس تلفنی برقرار و ضمن معرفی خودش بهنام‌های جعلی و با دادن قول واهی در جهت ارسال جهیزیه، پول باربری را از آنان دریافت و مالباختگان به دلیل پایین بودن وجوهات و هزینه‌های دادرسی از شکایت منصرف شده‌اند.

سرهنگ قربان زاده ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی با اشراف اطلاعاتی توانستند متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی او را که دارای سوابق متعدد کیفری سرقت، کلاه‌برداری و جعل بود و همچنین توسط مراجع قضایی استان قم تحت تعقیب هست را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی بابیان اینکه متهم دستگیرشده از هر یک از شاکیان مبالغی بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان اخاذی کرده و تاکنون تعداد ۱۰ مالباخته شکایت خودشان را در پلیس آگاهی مشهد مطرح کرده‌اند، گفت: طی بررسی‌ها و اسناد مکشوفه توسط پلیس و همچنین اعترافات متهم، متأسفانه به دلیل پایین بودن مبالغ کلاه‌برداری،‌ تاکنون بیش از ۵۰ مالباخته دیگر از استان تبریز و خراسان رضوی اقدام به طرح شکایت نکرده‌اند.

سرهنگ قربان زاده در پایان بیان کرد: شهروندان گرامی که به این شیوه مورد کلاه‌برداری قرارگرفته‌اند می‌توانند با مراجعه به پلیس آگاهی خراسان رضوی شکایات خود را مطرح کنند.

image_printچاپ مطلب

Visits: 5