در شرایط پیک کرونا وسعت کلینیک تنفسی بیمارستان قائم(عج) افزایش می یابد
در شرایط پیک کرونا وسعت کلینیک تنفسی بیمارستان قائم(عج) افزایش می یابد

مدیر مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: کلینیک تنفسی این مرکز در شرایط غیر پیک نیز فعال است، اما در شرایط حال حاضر به دلیل کاهش بیماران مبتلا به کرونا در فضای محدودتری خدمات رسانی انجام می شود.

به گزارش اخترشرق؛ حسن خداپرست، مدیر مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) گفت: در شرایط حال حاضر تعداد بیماران غیر کرونا از تعداد بیماران کرونایی پیشی گرفته است و در این راستا، کلینیک تنفسی در فضای محدودتری قرار دارد اما کلینیک تنفسی در شرایط پیک در فضای ورودی بیمارستان قائم(عج) برای خدمت رسانی به بیماران بیشتری در نظر گرفته شده است.

خداپرست با اشاره به اینکه در شرایط پیک برخی از بیماران متاسفانه در مرحله اولیه درمانی به بیمارستان مراجعه می کنند که این موضوع موجب ازدحام اورژانس بیمارستان و تاخیر در درمان بیماران بدحال می شود، گفت: از همین رو کلینیک تنفسی برای بیماران سرپایی و اورژانس برای بیمارانی که نیاز به بستری دارند در نظر گرفته شده است تا در اورژانس بیمار بدحال و سرپایی در کنار یکدیگر قرار نگیرند.

مدیر مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) تصریح کرد: برای دریافت داروی رمدسیویر نیز بیماران مبتلا به کرونا به قسمت شیمی درمانی بیمارستان راهنمایی می شوند تا داروی خود را به موقع دریافت کنند.

وی افزود: داروخانه ۲۲ بهمن از محل ورودی اورژانس بیمارستان در شرایط پیک به مکان دیگری منتقل می‌شود تا کل محیط در اختیار پزشک مستقر و بیماران قرار بگیرد.

image_printچاپ مطلب

بازدیدها: 3