خراسان رضوی در کشور بیشترین حمایت را از طرح‌های سرمایه‌گذاری داشته‌ است
خراسان رضوی در کشور بیشترین حمایت را از طرح‌های سرمایه‌گذاری داشته‌ است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: بر اساس بررسی عملکرد سه ماهه سوم سال ۹۸ کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها توسط وزارت کشور، خراسان رضوی بیشترین حمایت را از طرح‌های سرمایه‌گذاری داشته‌ است.

به گزارش اختر شرق؛ علی رسولیان در این خصوص گفت: بر اساس بررسی عملکرد سه ماهه سوم سال ۹۸ کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها توسط وزارت کشور، در کشور تعداد شش هزار و ۳۴۶ واحد تولیدی با حمایت این کارگروه به بهره‌برداری رسیده‌ و منجر به اشتغال ۳۵ هزار و ۵۲۵ نفر شده است که سهم بخش صنعت و معدن ۸۵ درصد، کشاورزی ۹ درصد و خدمات شش درصد بوده است.

وی افزود: استان‌های خراسان رضوی با تعداد دو هزار و ۲۲۹ مورد، خراسان جنوبی با دو هزار و ۱۷۹ مورد و اصفهان با ۴۶۵ مورد، بیشترین حمایت را از طرح‌های سرمایه‌گذاری داشته‌اند تا به مرحله بهره‌برداری برسند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی، ادامه داد: از منظر ایجاد فرصت‌های شغلی از طریق اتمام طرح‌های سرمایه‌گذاری، استان‌های خراسان رضوی با ۲۶ درصد، خراسان جنوبی با ۱۸ درصد و البرز با ۱۷ درصد بهترین عملکرد را به خود اختصاص داده‌اند. رسولیان در پایان خاطرنشان کرد: استان‌های خراسان جنوبی با ۲۴ درصد، تهران با ۲۲ درصد و خراسان رضوی با ۱۶ درصد بهترین عملکرد را در خصوص ارتقاء ظرفیت واحدهای تولیدی به خود اختصاص داده‌اند.

image_printچاپ مطلب

Views: 0