جلسه بررسی و مشکلات دهیاری‌های سطح شهرستان جوین برگزار شد
جلسه بررسی و مشکلات دهیاری‌های سطح شهرستان جوین برگزار شد

به گزارش اختر شرق؛ جلسه بررسی و مشکلات دهیاری‌های سطح شهرستان با حضور مدیر کل دفتر روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی در محل سالن الغدیر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.

به گزارش اختر شرق؛ در این جلسه حسین جمشیدی فرماندار شهرستان جوین ضمن تشریح وضعیت دهیاری‌های سطح شهرستان از لحاظ ماشین آلات و اعتبارات موجود گفت: تلاش‌های فراوانی جهت انجام کارها با امکانات و همکاری مناسب مدیران اجرایی جهت رفع مشکلات روستا شده است که متاسفانه در این راستا مسیر دهیاری‌ها مسیری صحیح و مناسبت نبوده است چون دهیاری‌ها بعنوان یک سازمان مردم نهاد باید همانند شهرداری‌ها در روستا عمل نمایند و با ارائه خدمات و دریافت هزینه‌ها در راستای رونق و آبادانی روستا قدم بردارند.

وی ادامه داد: با تمام وجود مشکلات اتفاق‌های خوبی از قبیل توسعه معابر روستایی، اجرای طرح‌های هادی، ایجاد زیرساخت‌های مناسب از قبیل گاز، برق، مخابرات و آبرسانی به حوزه‌های روستایی رقم خورده است.

فرماندار جوین، آموزش دهیاران را به عنوان یک اصل جهت ارتقاء کارایی شغلی دانست و عنوان کرد: در راستای کارایی بیشتر دهیاران باید اصل تشویق و تنبیه بیشتر از گذشته فعال گردد تا از دهیاران فعال و کوشا با ارتقاء رتبه قدردانی گردد.

جمشیدی، با اعلام آمادگی جهت اخذ ۲۰۰ فقره ساخت مسکن محرومین در روستاهای شهرستان خواستار بازنگری طرح‌های هادی و همچنین مشخص نمودن یکسان حریم راه‌ها و تاسیسات در روستاها شد.

خبرنگار: سید حجت الله تزرقی

image_printچاپ مطلب

Views: 0