جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان رشتخوار در بخش جنگل تشکیل شد
جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان رشتخوار در بخش جنگل تشکیل شد

در این جلسه ایده ایجاد دهکده صنعتی بارویکرد احداث واحد های صنعتی وصنایع تبدیلی بخش کشاورزی از سوی معین اقتصادی طرح و درخصوص مراحل اجرای طرح بامسئولین دستگاه های اجرایی تبادل نظر شد و با بخشدار جنگل و معین اقتصادی بخش از تعدادی واحدهای کارآفرینی بازدید و درخصوص تسهیل گری برای رونق بخشی به این فعالیت ها بامدیران آن گفتگو و مذاکره شد.

در این جلسه ایده ایجاد دهکده صنعتی بارویکرد احداث واحد های صنعتی وصنایع تبدیلی بخش کشاورزی از سوی معین اقتصادی طرح و درخصوص مراحل اجرای طرح بامسئولین دستگاه های اجرایی تبادل نظر شد و با  بخشدار جنگل و معین اقتصادی بخش از تعدادی واحدهای کارآفرینی بازدید و درخصوص تسهیل گری برای رونق بخشی به این فعالیت ها بامدیران آن گفتگو و مذاکره شد.

به گزارش اختر شرق؛ جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان رشتخوار در بخش جنگل با موضوع معرفی معین اقتصادی و شناسایی بسترهای توسعه و آبادانی وتشکیل صندوق‌های خرد روستایی بخش جنگل با حضور معاونت برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری، مدیرعامل شرکت فولاد قائم امید نور و معین اقتصادی  برگزار شد.

در این جلسه ایده ایجاد دهکده صنعتی بارویکرد احداث واحد های صنعتی وصنایع تبدیلی بخش کشاورزی از سوی معین اقتصادی طرح و درخصوص مراحل اجرای طرح بامسئولین دستگاه های اجرایی تبادل نظر شد و با  بخشدار جنگل و معین اقتصادی بخش از تعدادی واحدهای کارآفرینی بازدید و درخصوص تسهیل گری برای رونق بخشی به این فعالیت ها بامدیران آن گفتگو و مذاکره شد.

خالقداد عرب فرماندار رشتخوار با اشاره به موضوع انتخاب و واگذاری زمین برای این دهکده، مطرح کرد: واحدهای دهکده در مرحله بهره برداری بعنوان سهام به مردم واگذار می شود.

عرب مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی و بهره گیری از بنگاه‌های بزرگ اقتصادی به عنوان تسهیل‌گر برای به فعلیت رساندن ظرفیت‌ها نوید بخش پویایی اقتصادی در شهرستان رشتخوار خواند و خاطرنشان کرد: معین اقتصادی شهرستان رشتخوار، مجتمع سنگ آهن سنگان از توابع شهرستان خواف است که این مجتمع وابسته به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) بوده و مسئولیت فرآوری ذخایر معدنی سنگ آهن با برآورد یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تن در شرق کشور را برعهده دارد.

وی افزود: شهرستان رشتخوار ظرفیت های زیادی برای توسعه اقتصادی دارد و نگین پنهانی در این حوزه بود که معین اقتصادی با همراهی مسئولان اجرایی و مردم توانست این نگین را هویدا کند.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی معین اقتصادی برای توسعه شهرستان رشتخوار و به فعلیت رساندن ظرفیت های آن حول سه محور کشاورزی، دامپروری و صنعت متمرکز و تاکتیک جنگ نامنظم برای این منطقه اجرا شد به طوری که همه جانبه وارد عرصه کار شدیم.

مجری اقتصاد مقاومتی شهرستان رشتخوار گفت: وظیفه معین اقتصادی، ایده پردازی، تسهیلگری و حمایت معنوی مسئولان اجرایی و مردم برای توسعه اقتصادی است و در همین راستا نقش تصدی‌گری دولت کاهش می یابد و مردم محور اصلی فعالیتها در هر منطقه می شوند.

وی ادامه داد: معین اقتصادی از ابتدای فعالیت خود در رشتخوار تاکنون ۳۰ نشست کارگروه اشتغال، ۴۰ نشست کارگروه فنی و کشاورزی، چهار نشست با سرمایه گذاران خارجی، پنج نشست شورای اداری با موضوع اقتصاد مقاومتی و چهار نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به منظور رفع مشکلات سرمایه گذاران این منطقه با حضور مسئولان اجرایی، مسئولان محلی و سرمایه گذاران این شهرستان را برگزار کرده که نتایج بسیار خوبی داشته و منجر به پیشبرد بهتر کارها شده است.

رئیس اقتصاد مقاومتی شهرستان رشتخوار گفت: ساز و کار جدید معین اقتصادی در این شهرستان باعث احیای صنایع، رفع مشکل کشاورزان، توسعه مشاغل خانگی، خودباوری مردم و افزایش مزیت های اقتصادی این منطقه شد.

وی افزود: سهمیه ای که امسال دولت برای اشتغالزایی در شهرستان رشتخوار تعیین کرده، ۹۰۷ فرصت شغلی است که اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی در این شهرستان باعث تحقق ۶۰ درصد از این سهمیه معادل ۵۰۰ نفر شد و این در حالی است که هنوز تسهیلات طرح اشتغال روستایی دولت به این شهرستان تخصیص نیافته است.

عرب تصریح کرد: یکی از مهمترین دستاوردهای معین اقتصادی در شهرستان رشتخوار همگرایی اضلاع مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی با رویکرد تسهیلگری بود به طوری که امام جمعه و  دادگستری به همراه سرمایه داران بخش خصوصی و مردم همگرا و همیار شدند تا فعالیتهای اقتصادی را در این منطقه رونق ببخشند.

مجری اقتصاد مقاومتی شهرستان رشتخوار گفت: از دیگر اقدامات مهم معین اقتصادی در رشتخوار تحقق آرزوی چندین ساله مردم محروم بخش جنگل این شهرستان مبنی بر تسطیح مسیر بین مزارع بود که طی چند ماه اخیر جاده بین مزارع به طول حدود ۲۵۰ کیلومتر و عرض ۱۰ متر با هدف اصلی جلوگیری از هدر رفت محصولات کشاورزی ساخته شد.

 فرماندار رشتخوار عنوان کرد: هم اکنون ۲۲ صندوق خُرد در این شهرستان ایجاد شده است که از این تعداد ۱۶ صندوق مربوط به سپاه، چهار صندوق مربوط به اداره جهاد کشاورزی و دو صندوق  مربوط به روستاییان است.

image_printچاپ مطلب

Views: 5