جزئیات طرح واگذاری موتور سیکلت برقی در مشهد
جزئیات طرح واگذاری موتور سیکلت برقی در مشهد

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درون‌شهری شهرداری مشهد از ثبت ۱۴۰۰ درخواست برای استفاده از طرح خرید موتورسیکلت برقی با استفاده از تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با کارمزد چهار درصد خبر داد.

به گزارش اختر شرق؛ سید جعفر شمس در این خصوص عنوان کرد: با توجه به نقش بالای موتورسیکلت‌های بنزینی درافزایش آلودگی هوا که طبق آمار حدود۵ درصد است و همچنین تأکید قانون هوای پاک و برنامه چهارم توسعه کشور بر گسترش استفاده از موتوربرقی و جایگزینی آن‌ها با موتورسیکلت‌های بنزینی، طرح توسعه و جایگزینی موتورسیکلت برقی با این موتورسیکلت‌ها موردتوجه مدیریت شهری قرار گرفت.

وی با اشاره به نقش شهرداری مشهد در اجرای طرح توسعه و واگذاری موتورسیکلت برقی با استفاده از تسهیلات بانکی اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام‌شده از سوی سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درون‌شهری شهرداری مشهد تولیدکنندگان داخلی شناسایی و با شش تولیدکننده موتورسیکلت برقی معتبر تفاهم‌نامه تولید ۱۰۰هزار موتورسیکلت طی ۳.۵ سال آینده به امضاء رسید.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درون‌شهری شهرداری مشهد اضافه کرد: همچنین برای کمک به استفاده از موتور سیکلت‌های برقی، مدیریت شهری برای عموم مردم ازجمله کارکنان شهرداری مشهد مذاکرات را با بانک‌های مختلف برای ارائه تسهیلات بانکی جهت خرید موتورسیکلت برقی آغاز کرد.

شمس تصریح کرد: در همین راستا با حمایت شورای اسلامی شهر و تفاهم با بانک مهر ایران مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد چهار درصد و اقساط ۲۴ ماهه برای خرید موتوربرقی درنظرگرفته شد که کارمندان شهرداری و عموم مردم می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی ضمن اشاره به اینکه خرید موتوربرقی نیاز به‌پیش پرداخت ندارد، خاطرنشان کرد: طبق روند درنظرگرفته شده متقاضیان با مراجعه به درگاه الکترونیک سازمان به آدرس

وی افزود: سازمان حمل‌ونقل بار درون‌شهری مراجعه و پس از انتخاب موتور موردنظرشان اقدام به ثبت‌نام و دریافت پرینت پیش‌فاکتور خرید کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درون‌شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه سپس با مراجعه به سایت بانک مهر ایران که لینک آدرس در همان سایت سازمان موجود است اقدام به افتتاح حساب می‌کنند، عنوان کرد: بعد از افتتاح حساب متقاضی به همراه پرینت فاکتور پیش‌خرید به نزدیک‌ترین شعبه بانک مهر ایران مراجعه و روند دریافت تسهیلات آغاز و اعتبار خرید موتورسیکلت برقی فعال می‌شود.

وی ادامه داد: پس از افتتاح حساب در بانک مربوطه متقاضی توسط بانک اعتبارسنجی می‌شود اگر رده مشتری A و بدون چک برگشتی باشد بدون ضامن و اگر B و Cباشد با یک ضامن کارت اعتباری خرید موتورسیکلت برای متقاضی صادر می‌شود که این روند بسته به پیگیری متقاضی حدود یک هفته تا ۱۰ روز زمان خواهد برد.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درون‌شهری شهرداری مشهد گفت: به دنبال این هستیم که ثبت درخواست و فرایند بانکی ازجمله افتتاح حساب به‌صورت الکترونیک انجام شود و متقاضی تنها در مرحله ارائه تضمین به بانک به‌صورت حضوری مراجعه کند.

شمس در خصوص تفاوت قیمت موتورسیکلت‌های برقی با بازار مطرح کرد: قیمت موتورها مصوب وزارت صمت است و در کل کشور و بازار یکسان است و تفاوتی ندارد اما میزان اقساط ۲۴ ماهه نیز نسبت به قیمت موتورسیکلت برقی که از سوی متقاضی انتخاب می‌شود نیز متفاوت خواهد بود.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درون‌شهری شهرداری مشهد در پایان خاطرنشان کرد: درمجموع برای ترویج استفاده از موتوربرقی در شهر مشهد سعی کرده‌ایم تا آسان‌ترین شرایط جهت بهره‌مندی مردم از تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی فراهم شود لذا امیدواریم مردم از این فرصت استفاده کنند.

لازم به ذکر است؛ که روند واگذاری موتورسیکلت برقی به اقشار مختلف مردم از ۲۴ آذر و پس از رونمایی از طرح آغاز شده است.

خبرنگار: مجید خبیری

image_printچاپ مطلب

Views: 0