جداسازی حوزه ورزش و جوانان از یکدیگر، بزرگ‌ترین کاری است که می‌توان برای جوانان انجام داد
جداسازی حوزه ورزش و جوانان از یکدیگر، بزرگ‌ترین کاری است که می‌توان برای جوانان انجام داد

جداسازی حوزه ورزش و جوانان از یکدیگر بزرگ‌ترین کاری است که می‌توان برای جوانان انجام داد
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد بابیان اینکه جداسازی حوزه ورزش و جوانان از یکدیگر بزرگ‌ترین کاری است که می‌توان برای جوانان انجام داد، تصریح کرد: هر موضوعی که در حوزه ورزش و جوانان هست فقط درباره ورزش هست تا درباره‌ی جوانان و خواهش ما این است که این ادغام به هر شکلی از بین برود چراکه بدترین ادغام همین ادغام ورزش با حوزه جوانان است.

به گزارش اختر شرق؛ احسان اصولی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در جلسه انتخابات کمیسیون‌های ۹ گانه جوانان استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه از حدود ۵/۶ میلیون نفر جمعیت استان، نزدیک به دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر جوان داریم که بالغ‌بر ۸/۳۱ درصد جمعیت استان را جوانان استان تشکیل می‌دهند، عنوان کرد: حدود ۸۶ سمن ثبت‌شده و ۷۴۵ سمن در حال ثبت در استان داریم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: در تاریخ ۲۶/۸/۹۸ انتخابات مجمع استان را داشتیم که ۹ نفر به‌عنوان عضو اصلی و چهار عضو علی‌البدل به‌عنوان مجمع سمن‌های جوان استان خراسان رضوی انتخاب شدند.

اصولی اظهار کرد: وفاق و همدلی خوبی را در بین این جوانان به‌خصوص در بین اعضای هیئت مجمع استان می‌توان دید که امیدواریم ادامه داشته باشد.

وی بابیان اینکه در بین سمن‌های ۸۶ گانه حدود ۶۵ درصد سمن‌ها در حوزه اجتماعی، ۱۷ درصد در حوزه فرهنگی، ۱۰ درصد در حوزه علمی و هشت درصد در حوزه عقیدتی و مذهبی مشغول فعالیت هستند، گفت: با توجه به فعالیت‌های مجمع‌ها در حوزه جوانان، تفاهم‌نامه‌هایی به دلیل کارهای فرهنگی ازجمله، فرهنگی، علمی، عقیدتی و مذهبی جمع‌آوری کردیم که می‌توانند به معاونت فرهنگی مراجعه کنند و با توجه به طرح و برنامه‌هایی که دارند به آن‌ها اعتباراتی تعلق می‌گیرد که امیدواریم بتوانند در انجام کار فرهنگی خود از این اعتبارات استفاده کنند.

اصولی بابیان اینکه در سال جاری حدود ۸۹۰ میلیون ریال انعقاد تفاهم‌نامه داشته‌ایم، گفت: موضوع جوان باوری را در دستور کار خودم قراردادم و هر کاری را که در این خصوص لازم است را انجام می‌دهم که سمن‌ها بتوانند با مسئولین استانی نشست‌های صمیمی داشته باشند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد بابیان اینکه جداسازی حوزه ورزش و جوانان از یکدیگر بزرگ‌ترین کاری است که می‌توان برای جوانان انجام داد، تصریح کرد: هر موضوعی که عنوان در حوزه ورزش و جوانان هست فقط درباره ورزش هست تا درباره‌ی جوانان و خواهش ما این هست که این ادغام به هر شکلی از بین برود چراکه بدترین ادغام همین ادغام ورزش با حوزه جوانان است.

خبرنگار: الهه رضا پور

image_printچاپ مطلب

Visits: 20