تولید یک تن بذر پیاز در جوین
تولید یک تن بذر پیاز در جوین

مسئول زراعت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین گفت: پنج هکتار پیاز با هدف تولید بذر پیاز در شهرستان جوین کشت شد.

به گزارش اختر شرق؛ مسئول زراعت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین با بیان اینکه  پنج هکتار از اراضی قابل کشت شهرستان جوین به کشت پیاز با هدف تولید بذر اختصاص یافته است افزود:یک تن بذر حاصل از این سطح زیرکشت نیز بوده است که علاوه بر استفاده در خود شهرستان نیز به استان های خراسان شمالی و جنوبی نیز حمل میشود.

مریم حمیدی راد با اشاره به اینکه در چهار هکتار از این میزان پیاز با رقم تگزاز روز کوتاه  و یک هکتار دیگر نیز از رقم والنسیالئون که روزبلند میباشد کشت شده است افزود: کشت رقم روز کوتاه امسال برای اولین بار و به عنوان پایلوت در شهرستان کشت شده است.

حمیدی راد اضافه کرد :با توجه به بحران آب و کمبود سفره های آب زیرزمینی کشت محصولات به روش نشایی و گونه های زراعی کم آب طلب و پربازده متناسب با اقلیم منطقه در دستور کار جهاد کشاورزی قرار دارد.

وی عنوان کرد: رقم عمده پیاز کاشته شده در این شهرستان طلایی است و امسال ۳۵ هزار تن محصول پیاز از کشتزارهای جوین برداشت شد.

حمیدی راد در پایان خاطرنشان کرد: وسعت زمینهای باغی و زراعی جوین ۳۵ هزار هکتار و محصولات عمده آن گندم، جو، چغندر قند، پیاز، هندوانه و پسته است.

image_printچاپ مطلب