توزیع ۲۰ تن سویای یارانه‌ای بین مرغداری‌های جوین
توزیع ۲۰ تن سویای یارانه‌ای بین مرغداری‌های جوین

مسئول امور دام مدیریت جهاد کشاورزی جوین با بیان اینکه شهرستان جوین دارای ۱۷ واحد مرغداری فعال هست، گفت: تعداد هشت واحد از آنها اقدام به جوجه ریزی کرده اند که ۲۰ تن سویا برای توزیع بین واحد هایی که اقدام به جوجه ریزی شده توزیع شد.

مریم آبرودی در گفتگو با خبرنگار اختر شرق با اشاره به التهاب و حباب قیمتی بازار نهاده های طیور به ویژه سویا که ناشی از افزایش قیمت جهانی نهاده ها، اجرای نظام ارز تک نرخی و تاثیر آن بر تغییر قیمت نهادها است، گفت:  حضور دلالان، واسطه گران و تشویش تولیدکنندگان برای انبار نهاده های مورد نیاز خود نیز بر مشکلات بازار افزوده است.

وی با بیان اینکه سویای یارانه ای به قیمت هرکیلو ۱۹۰۰ تومان بین مرغداران توزیع شده است، عنوان کرد: اینگونه اقدام  دلالان و تولیدکنندگان می تواند تبعات منفی و غیرقابل جبرانی برای مرغداران شهرستان داشته باشد.

مسئول امور دام مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین اضافه کرد: محموله سویای ورودی به شهرستان در همان ابتدای ورود به انبار با هدف بررسی کیفیت توسط تیم کارشناسی در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان متشکل از مسئول امور دام و مسئول بازرسی و مسئول سازمان تعاون و کارشناس امور دام مورد نظارت و ارزیابی قرار گرفت.

image_printچاپ مطلب

Views: 0