توزیع روزانه ۳ هزار پرس غذای متبرک در حاشیه شهر مشهد به مناسبت ماه رمضان
توزیع روزانه ۳ هزار پرس غذای متبرک در حاشیه شهر مشهد به مناسبت ماه رمضان

به رسم هر ساله، مهمانسرای حضرت رضا علیه السلام در ایام ماه رمضان مهیای پذیرایی از مهمانان ویژه این ماه مبارک می‎شود.

به گزارش اختر شرق و به نقل از آستان‌نیوز؛ سال‎ها، سفره‌های افطار به گستره صحن‌های حرم مطهر ثامن الحجج علیه السلام پهن می‌شد و زائران و مجاوران از خوان کرامت امام هشتم متنعم می‌شدند.

اما با شیوع ویروس کرونا، دو سالی است که غذای مهمانسرای حضرت رضا علیه السلام در طول ماه مهمانی خدا بین اقشار بی‌بضاعت شناسایی شده در حاشیه شهر مشهد توزیع می‌شود.

هادی غلامی مدیر امور مجاورین معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی اعلام کرد: در طول ماه مبارک رمضان، روزانه افزون بر سه هزار پرس غذای متبرک در مهمانسرای حضرت رضا علیه السلام طبخ و بین اقشار بی‌بضاعت حاشیه شهر مشهد توزیع می‌شود.

مدیر امور مجاورین معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی، هدف از اجرای این طرح در مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد را حمایت و پشتیبانی از خانواده‌های فرودست و بی‌بضاعت در طول ماه مبارک رمضان عنوان کرد و گفت: تا پایان اجرای این برنامه، در مجموع حدود ۱۰۰ هزار پرس غذای گرم با همراهی خادمان کشیک‎های مختلف خدمت در بارگاه منور رضوی میان خانوارهای نیازمند حاشیه‌نشین توزیع خواهد شد.

غلامی با بیان اینکه رعایت دقیق دستور العمل‎های بهداشتی در جزء‌جزء فرایند تهیه و پخت غذای گرم توسط خادمان دست اندرکار اجرای طرح در اولویت قرار دارد، خاطرنشان کرد: در ایام و مناسبت‌های خاص این ماه چون روز میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام و لیالی پر فیض قدر، میزان طبخ و توزیع غذای متبرک برای بهرمندی بیشتر نیازمندان از خوان پر برکت امام هشتم افزایش می‌یابد.

image_printچاپ مطلب

Views: 0