توازن در توزیع تجهیزات پزشکی و پزشکان متخصص در خراسان رضوی رعایت شود
توازن در توزیع تجهیزات پزشکی و پزشکان متخصص در خراسان رضوی رعایت شود

استاندار خراسان رضوی گفت: برای ارتقاء حوزه بهداشت و سلامت در سراسر خراسان رضوی باید توازن در توزیع تجهیزات پزشکی و پزشکان متخصص‌ در استان رعایت شود.

به گزارش اختر شرق؛ علیرضا رزم حسینی در دیدار اعضای هیئت‌مدیره دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد قطب‌های درمانی اقدام زیربنایی قابل‌توجهی در حوزه بهداشت و درمان استان محسوب می‌شود که رضایتمندی مردم را در پی خواهد شد.

وی با تأکید بر رعایت توازن در توزیع پزشکان متخصص و تجهیزات پزشکی در استان، افزود: هرچقدر شبکه بهداشت و خدمات مربوط به آن گسترش پیدا کند، حوزه بهداشت و سلامت ارتقاء پیدا خواهد کرد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به تأثیر خشونت در وقوع جرائم، افزود: در قالب مراکز روان‌پزشکی، کارشناسان و متخصصان این حوزه می‌توانند با فراهم کردن زمینه بالاتر رفتن آستانه تحمل مردم، در میزان ارتکاب جرم و سلامت تأثیر مثبت داشته باشند.

رزم حسینی ابراز کرد: بهتر است دانشگاه علوم پزشکی به‌عنوان دانشگاه مادر جلساتی را با روسای دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار و جلسات تخصصی در بخش سلامت را همچنان دنبال کند. در این مسیر و در صورت لزوم از اختیارات استانی هم استفاده خواهیم کرد.

وی بخش سلامت را تأثیرگذار در حوزه امنیت استان دانست و گفت: اگر نظام ارجاع به‌عنوان پایلوت در خراسان رضوی ساماندهی و مردم آموزش‌های لازم را ببینند ازنظر بالا رفتن شاخص‌های سلامت مردم بسیار ارزشمند خواهد بود.

در این دیدار مشهد محمدحسین بحرینی طوسی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی در خصوص سرمایه‌گذاری در بخش سلامت استان اعلام آمادگی کرد و افزود: در این راستا تلاش‌هایی صورت گرفته اما به نتیجه نرسیده است، لذا درخواست می‌کنیم با کمک استاندار خراسان رضوی، نگاه بخش خصوصی در مورد دانشگاه علوم پزشکی تغییر کند.

image_printچاپ مطلب